Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Prace wykończeniowe na budowie nowego komisariatu Policji w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 08.05.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na budowie nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie, trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynków oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu.

Budowa inwestycji rozpoczęła się w grudniu 2021 roku.  Czterokondygnacyjny obiekt powstał na działce przekazanej przez władze Rzeszowa, w rejonie skrzyżowania ulic Błogosławionej Karoliny i Wołyńskiej. Oprócz głównej siedziby,  powstał tam również budynek garażowy oraz parking na 60 miejsc.

Powierzchnia użytkowa nowego budynku będzie wynosiła 3000 mkw. W nowym obiekcie pracować będą nie tylko funkcjonariusze i pracownicy stanowiący aktualną załogę II Komisariatu Policji, ale też Komisariatu Policji Śródmieście oraz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście. Do budynku zostanie też przeniesiony Wydział Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, który w tej chwili zajmuje pomieszczenia w starym, zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej.

W nowym budynku pracować będzie około 200 osób (178 policjantów i 17 pracowników cywilnych).

Pierwotnie zakładano, że inwestycje uda się zakończyć wiosną 2024 r.  Na razie nie wiadomo jednak kiedy obiekt zostanie oficjalnie otwarty. - Obecnie trwają prace wykończeniowe w poszczególnych budynkach. Realizowane są roboty związane z zagospodarowaniem terenu (drogi wewnętrzne, miejsca postojowe, chodniki) oraz ukształtowanie terenu pod zagospodarowanie zielenią – informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W sierpniu planowane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Można przypuszczać, że otwarcie nowej siedziby rzeszowskiej Policji odbędzie się jesienią.
 
Inwestycję o wartości ponad 22 mln zł realizuje firma  BAUDZIEDZIC sp. z o.o., sp. k.  z siedzibą w Głogowie Młp.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Targi Ślubne Wedding Day już 23 października w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 8 października bilety można kupić w promocyjnej cenie.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 roku dobiegła końca. Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt inwestycji to ponad 8,2 mln...

Rzeszów

Uroczyste otwarcie TUTU w Plazie. W sobotę bezpłatne atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. W programie, m.in. koncert mobilnej filharmonii, animacje, konkursy z nagrodami, słodkie upominki i arteterapia.

Rzeszów

Pola Nadziei. Zasadzą żonkile w Parku Papieskim w szczytnym celu

RZESZÓW. To już 3. edycja akcji "Pola Nadziei" organizowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Rzeszów

Jazda profilaktyczna. Sprawdź, gdzie zaparkuje autobus "Medyka" w październiku

RZESZOW. W autobusie mieszkańcy mogą bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne 40+.

Rzeszów

Ul. Potockiego w Rzeszowie została przebudowana

RZESZÓW.  Jezdnia została poszerzona do 6 metrów, wybudowany został szeroki na 2 m chodnik oraz kanalizacja deszczowa.

Rzeszów

Kolejne udogodnienia dla pieszych i osób z niepełnosprawnościami na ul. Słowackiego

RZESZÓW. Zmieniono sposób parkowania samochodów, dzięki czemu na chodniku jest szerzej. Powstało również nowe miejsce parkingowe z oznaczeniem dla osób z niepełnoprawnościami.  

Rzeszów

W Rzeszowie rusza IX edycja akcji profilaktycznej "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. Akcja rozpoczyna się 03.10.2022 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Reklama