Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Prace wykończeniowe na budowie nowego komisariatu Policji w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 08.05.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na budowie nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie, trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynków oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu.

Budowa inwestycji rozpoczęła się w grudniu 2021 roku.  Czterokondygnacyjny obiekt powstał na działce przekazanej przez władze Rzeszowa, w rejonie skrzyżowania ulic Błogosławionej Karoliny i Wołyńskiej. Oprócz głównej siedziby,  powstał tam również budynek garażowy oraz parking na 60 miejsc.

Powierzchnia użytkowa nowego budynku będzie wynosiła 3000 mkw. W nowym obiekcie pracować będą nie tylko funkcjonariusze i pracownicy stanowiący aktualną załogę II Komisariatu Policji, ale też Komisariatu Policji Śródmieście oraz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście. Do budynku zostanie też przeniesiony Wydział Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, który w tej chwili zajmuje pomieszczenia w starym, zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej.

W nowym budynku pracować będzie około 200 osób (178 policjantów i 17 pracowników cywilnych).

Pierwotnie zakładano, że inwestycje uda się zakończyć wiosną 2024 r.  Na razie nie wiadomo jednak kiedy obiekt zostanie oficjalnie otwarty. - Obecnie trwają prace wykończeniowe w poszczególnych budynkach. Realizowane są roboty związane z zagospodarowaniem terenu (drogi wewnętrzne, miejsca postojowe, chodniki) oraz ukształtowanie terenu pod zagospodarowanie zielenią – informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W sierpniu planowane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Można przypuszczać, że otwarcie nowej siedziby rzeszowskiej Policji odbędzie się jesienią.
 
Inwestycję o wartości ponad 22 mln zł realizuje firma  BAUDZIEDZIC sp. z o.o., sp. k.  z siedzibą w Głogowie Młp.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kamienica przy ul. Grunwaldzkiej odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się rewitalizacja elewacji kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Budynek odzyskał dawny – XIX wieczny wygląd.

Rzeszów

Pożar magazynów hurtowni tkanin w Strażowie k. Rzeszowa. W akcji ponad 120 strażaków

RZESZÓW. Do pożaru doszło we wtorek wieczorem. W momencie pojawienia się ognia, w hurtowni nie było pracowników.

Rzeszów

Tłumy na basenach ROSiR w Rzeszowie. Kąpielisko czynne do 4 września

RZESZÓW. Ponad 71 tysięcy osób skorzystało już w tym sezonie z kapieliska przy ul. Pułaskiego. Sezon kąpielowy potrwa do 4 września.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Trzcianie. Pod kołami pociągu zginęła 37-letnia kobieta

RZESZÓW. Wczoraj w miejscowości Trzciana w powiecie rzeszowskim pociąg potrącił 37-letnią kobietę. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Rzeszów

14. edycja kultowej konferencji InternetBeta

RZESZÓW. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 września 2022 r. w kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej koło Rzeszowa.

Rzeszów

Policjanci z rzeszowskiej drogówki mają nowe motocykle BMW

RZESZÓW. Funkcjonariusze od piątku patrolują na nich drogi Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Przejazd kolejowy na ul. Langiewicza zamknięty do 26 sierpnia

RZESZÓW. Do piątku potrwają prace prowadzone na przejeździe kolejowym na ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Włamał się do mieszkania, wziął prysznic i zrobił sobie kanapki

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pracowali nad wyjaśnieniem nietypowej kradzieży, do której doszło w jednym z mieszkań w Rzeszowie.

Reklama