Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Prace wykończeniowe na budowie nowego komisariatu Policji w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 08.05.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na budowie nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie, trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynków oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu.

Budowa inwestycji rozpoczęła się w grudniu 2021 roku.  Czterokondygnacyjny obiekt powstał na działce przekazanej przez władze Rzeszowa, w rejonie skrzyżowania ulic Błogosławionej Karoliny i Wołyńskiej. Oprócz głównej siedziby,  powstał tam również budynek garażowy oraz parking na 60 miejsc.

Powierzchnia użytkowa nowego budynku będzie wynosiła 3000 mkw. W nowym obiekcie pracować będą nie tylko funkcjonariusze i pracownicy stanowiący aktualną załogę II Komisariatu Policji, ale też Komisariatu Policji Śródmieście oraz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście. Do budynku zostanie też przeniesiony Wydział Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, który w tej chwili zajmuje pomieszczenia w starym, zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej.

W nowym budynku pracować będzie około 200 osób (178 policjantów i 17 pracowników cywilnych).

Pierwotnie zakładano, że inwestycje uda się zakończyć wiosną 2024 r.  Na razie nie wiadomo jednak kiedy obiekt zostanie oficjalnie otwarty. - Obecnie trwają prace wykończeniowe w poszczególnych budynkach. Realizowane są roboty związane z zagospodarowaniem terenu (drogi wewnętrzne, miejsca postojowe, chodniki) oraz ukształtowanie terenu pod zagospodarowanie zielenią – informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W sierpniu planowane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Można przypuszczać, że otwarcie nowej siedziby rzeszowskiej Policji odbędzie się jesienią.
 
Inwestycję o wartości ponad 22 mln zł realizuje firma  BAUDZIEDZIC sp. z o.o., sp. k.  z siedzibą w Głogowie Młp.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowe patrole policji na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. 150 tysięcy złotych przekaże Rzeszów na organizację w mieście dodatkowych patroli policji. Dzisiaj w ratuszu podpisano w tym celu porozumienie.

Rzeszów

Zmiany na trzech liniach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapowiedział zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 20, 22 i 53.

Rzeszów

Fontanna multimedialna do remontu

RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, w tym sezonie powrócą pokazy specjalne rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Wcześniej jednak obiekt musi zostać wyremontowany.

Rzeszów

Na osiedlu Piastów będzie nowy parking

RZESZÓW. Na przełomie lutego i marca zostanie podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy ulicy Krzywoustego.

Rzeszów

Nowość w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Będą "przystanki na żądanie"

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. 230 przystanków autobusowych w Rzeszowie zyska status „na żądanie”. Miesiąc później do listy tego typu miejsc dojdzie kolejne 235 przystanków.

Rzeszów

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń

RZESZÓW. Rzeszowskie instytucje kultury przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na zbliżające się ferie zimowe. Zaplanowano m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i wystawy. Łącznie będzie to blisko 300 wydarzeń.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kolejny pumptrack

RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę zespołu torów rowerowych, z przeszkodami i muldami. Obiekt powstanie na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Podpisano umowy na dofinansowanie przez miasto zajęć dla dzieci i młodzieży w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Z oferty skorzysta 210 osób. 

Reklama