Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Prace wykończeniowe na budowie nowego komisariatu Policji w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 08.05.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na budowie nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie, trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynków oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu.

Budowa inwestycji rozpoczęła się w grudniu 2021 roku.  Czterokondygnacyjny obiekt powstał na działce przekazanej przez władze Rzeszowa, w rejonie skrzyżowania ulic Błogosławionej Karoliny i Wołyńskiej. Oprócz głównej siedziby,  powstał tam również budynek garażowy oraz parking na 60 miejsc.

Powierzchnia użytkowa nowego budynku będzie wynosiła 3000 mkw. W nowym obiekcie pracować będą nie tylko funkcjonariusze i pracownicy stanowiący aktualną załogę II Komisariatu Policji, ale też Komisariatu Policji Śródmieście oraz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście. Do budynku zostanie też przeniesiony Wydział Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, który w tej chwili zajmuje pomieszczenia w starym, zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej.

W nowym budynku pracować będzie około 200 osób (178 policjantów i 17 pracowników cywilnych).

Pierwotnie zakładano, że inwestycje uda się zakończyć wiosną 2024 r.  Na razie nie wiadomo jednak kiedy obiekt zostanie oficjalnie otwarty. - Obecnie trwają prace wykończeniowe w poszczególnych budynkach. Realizowane są roboty związane z zagospodarowaniem terenu (drogi wewnętrzne, miejsca postojowe, chodniki) oraz ukształtowanie terenu pod zagospodarowanie zielenią – informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W sierpniu planowane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Można przypuszczać, że otwarcie nowej siedziby rzeszowskiej Policji odbędzie się jesienią.
 
Inwestycję o wartości ponad 22 mln zł realizuje firma  BAUDZIEDZIC sp. z o.o., sp. k.  z siedzibą w Głogowie Młp.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Samorządowcy z całej Polski przyjadą dziś do Rzeszowa

RZESZÓW. Na zaproszenie Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa, do stolicy Podkarpacia przyjedzie dziś kilkudziesięciu samorządowców z całej Polski, aby wesprzeć go na ostatniej prostej w kampanii prezydenckiej.  

Rzeszów

Debaty wyborcze. Dziś w Radiu Rzeszów, jutro w G2A Arena

RZESZÓW. Przed nami dwa kolejne, bezpośrednie starcia kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa.

Rzeszów

"Punkt widzenia" - nowy mural w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mural inspirowany twórczością Edwarda Janusza ozdobił Wiadukt Śląski. Dzieło powstało w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Stadionu Kultury.

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowerowy. Najbliższa akcja już 9 czerwca

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie rozpoczęła akcję znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się w środę, 9 czerwca.

Rzeszów

Są środki na przebudowę ulicy Morgowej i projekt ul. Kwiatkowskiego

RZESZÓW. Prezydent Marek Bajdak chce zrealizować dwie inwestycje drogowe, dzięki dodatkowym pieniądzom, jakie znalazły się w miejskim budżecie po dotacji z Ministerstwa Infrastruktury.

Rzeszów

W sobotę "III Triathlon Rzeszów". ZTM wprowadza objazdy autobusów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 12 czerwca w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w trasach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Ruszył sezon kąpielowy na Żwirowni. 12 czerwca otworzą baseny ROSiR

RZESZÓW. Od minionej soboty można kąpać się na Żwirowni. 12 czerwca ruszają odkryte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ul. Sikorskiego. 17-latek zmarł w szpitalu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Audi potrąciło 17-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Chłopak zmarł w szpitalu.

Reklama