Rzeszów - Czwartek, 16.07.2026
Reklama

Prace wykończeniowe na budowie nowego komisariatu Policji w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 08.05.2024 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na budowie nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie, trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynków oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu.

Budowa inwestycji rozpoczęła się w grudniu 2021 roku.  Czterokondygnacyjny obiekt powstał na działce przekazanej przez władze Rzeszowa, w rejonie skrzyżowania ulic Błogosławionej Karoliny i Wołyńskiej. Oprócz głównej siedziby,  powstał tam również budynek garażowy oraz parking na 60 miejsc.

Powierzchnia użytkowa nowego budynku będzie wynosiła 3000 mkw. W nowym obiekcie pracować będą nie tylko funkcjonariusze i pracownicy stanowiący aktualną załogę II Komisariatu Policji, ale też Komisariatu Policji Śródmieście oraz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście. Do budynku zostanie też przeniesiony Wydział Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, który w tej chwili zajmuje pomieszczenia w starym, zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej.

W nowym budynku pracować będzie około 200 osób (178 policjantów i 17 pracowników cywilnych).

Pierwotnie zakładano, że inwestycje uda się zakończyć wiosną 2024 r.  Na razie nie wiadomo jednak kiedy obiekt zostanie oficjalnie otwarty. - Obecnie trwają prace wykończeniowe w poszczególnych budynkach. Realizowane są roboty związane z zagospodarowaniem terenu (drogi wewnętrzne, miejsca postojowe, chodniki) oraz ukształtowanie terenu pod zagospodarowanie zielenią – informuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W sierpniu planowane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Można przypuszczać, że otwarcie nowej siedziby rzeszowskiej Policji odbędzie się jesienią.
 
Inwestycję o wartości ponad 22 mln zł realizuje firma  BAUDZIEDZIC sp. z o.o., sp. k.  z siedzibą w Głogowie Młp.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kto wykona ogród kieszonkowy przy ul. Reymonta i ul. Króla Augusta? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy ogród kieszonkowy w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Nowa, zielona przestrzeń ma powstać jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Na podwójnym gazie pędził 138 km/h przez al. Sikorskiego

RZESZÓW. 39-letni motocyklista jadąc al. Sikorskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 88 km/h. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów i zaczął uciekać. Kiedy funkcjonariuszom udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany.

Rzeszów

Ciągnik przygniótł 50-letniego kierowcę. W akcji śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 50-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został przygnieciony przez ciągnik. Ranny mężczyzna śmigłowcem został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Ruszył remont drogi przy rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Geodetów przy CH Plaza Rzeszów. Roboty potrwają do piątku 20 sierpnia 2021 r. W tym czasie ul. Geodetów wzdłuż budynku centrum handlowego, aż do ul....

Rzeszów

W niedzielę piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

RZESZÓW. Na parkingu PUW staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak”, Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawią się pojemniki na elektrośmieci. Gdzie będą zlokalizowane?

RZESZÓW. Już wkrótce w mieście pojawi się ponad 30 charakterystycznych, czerwonych pojemników na elektrośmieci. 

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej wyda banknot z podobizną swojej patronki

RZESZÓW. Od 21 sierpnia będzie można nabyć banknot 0 Euro z podobizną Wandy Siemaszkowej, patronki rzeszowskiego teatru przy ul. Sokoła. Nakład jest ograniczony. 

Rzeszów

Nowy ogród kieszonkowy w Rzeszowie jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział utworzenie kolejnego ogrodu kieszonkowego w Rzeszowie. Powstanie w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta.

Reklama