Rzeszów - Wtorek, 04.08.2026
Reklama

Pracownicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego przeszkoleni z obsługi nowego lądowiska dla śmigłowców LPR

Dodano: 30.07.2026 r. / Redakcja

Szkolenie z obsługi lądowiska LPR w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie / fot. Artur Cybulski
Szkolenie z obsługi lądowiska LPR w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie / fot. Artur Cybulski

RZESZÓW. Pracownicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbyli szkolenie z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz obsługi lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które powstało na dachu nowego parkingu wielopoziomowego.

W szkoleniu uczestniczyli pracownicy medyczni i personel pomocniczy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a także przedstawiciele ochrony oraz działu BHP i ochrony przeciwpożarowej.

- Szkolenie miało na celu doskonalenie współpracy wszystkich osób zaangażowanych w przyjęcie pacjentów transportowanych drogą lotniczą. Dzięki zdobytej wiedzy i praktycznym ćwiczeniom możliwe będzie jeszcze sprawniejsze, szybsze i bezpieczniejsze przekazywanie pacjentów z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego bezpośrednio do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – czytamy w komunikacie opublikowanym przez szpital.

8 kondygnacji, 480 miejsc parkingowych, lądowisko dla LPR i Black Hawk

Reklama

Nowy parking przy szpitalu „na górce” będzie miał 8 kondygnacji i blisko 480 miejsc parkingowych, z czego 30 przeznaczono dla osób z niepełnosprawnościami. Nad jego dachem, na wysokości 28 metrów nad terenem znajdzie się lądowisko dla śmigłowców ratownictwa medycznego, które będzie również dostosowane do przyjmowania cięższych i większych statków powietrznych, w tym także śmigłowców wojskowych typu Black Hawk.

Nowy obiekt jest połączony ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i Centrum Urazowym poprzez system poziomych galerii, sześciu wind oraz schodów.

Budowa parkingu wielopoziomowego przy KSW w Rzeszowie oraz lądowiska stanowi etap przygotowawczy do jeszcze większego przedsięwzięcia, jakim będzie budowa Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej, wyspecjalizowanego szpitala pediatrycznego, który jest największą inwestycją w ochronie zdrowia realizowaną przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Czytaj również

To będzie największa w historii inwestycja zdrowotna na Podkarpaciu. Podpisano umowę na budowę PCMD

RZESZÓW. Ponad 759 mln zł — tyle będzie kosztować budowa Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej, największej inwestycji zdrowotnej w historii...

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli: Staromieście i 1000-lecia.

Rzeszów

Przerwa w działaniu psich parków w Rzeszowie

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna zostanie wykorzystana na rekultywację terenu.

Rzeszów

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej

RZESZÓW. Na przejeździe kolejowym, znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej, zamontowane zostaną rogatki. Przebudowane zostanie także samo skrzyżowanie.

Rzeszów

Pędził 136 km/h w terenie zabudowanym. Dostał mandat 2600 zł i 20 punktów

RZESZÓW. Zaledwie kilka miesięcy cieszył się prawem jazdy 18-letni kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 86 km/h.

Rzeszów

Ogród Jordanowski w centrum Rzeszowa odnowiony [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace przy rewitalizacji Ogrodu Jordanowskiego w rejonie ulic Reformackiej i Unii Lubelskiej. Obiekt jest już otwarty.

Rzeszów

Karpacka Majówka w Rzeszowie. Jarmark, Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. To będzie wyjątkowa, pełna dobrej muzyki i smacznego jedzenia majówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 58,6 tys. pasażerów skorzystało z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 12 procent od dotychczasowego rekordu z 2019 roku.

Rzeszów

Jakie atrakcje w aquaparku w Rzeszowie? Rozpoczęły się konsultacje społeczne

RZESZÓW. Miasto zbiera opinie mieszkańców dotyczące jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Rzeszowie.

Reklama