Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa murem za wodnym placem zabaw. Spotkanie z mieszkańcami wciąż aktualne

Dodano: 02.07.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Choć mieszkańcy protestują i inwestycji blisko swoich bloków nie chcą, prezydent Rzeszowa mimo wszystko inwestycje chce zrealizować. Jeden z inicjatorów petycji stwierdził, że w Ratuszu uważają tą inwestycję jako rekompensatę, za to że mieszkają daleko od centrum.

Miało być szybko i sprawnie, a koniec końców może wyjść zgoła inaczej. Chodzi o wodny plac zabaw i koncepcje jaką na inwestycje opracowało miasto. Mieszkańcy osiedla Kotuli mieli zyskać ciekawą wodną atrakcję  pomiędzy ul. Bielecką i Odrzykońską.

Okazało się jednak, że z podobnym podejściem co w Ratuszu nie podchodzą do inwestycji mieszkańcy osiedla, którzy choć uważają inwestycje za ciekawą, to jednak domagają się od prezydenta zmiany lokalizacji. Podczas rozmowy z Tomaszem Czarnotą, jednym z inicjatorów powstania petycji słyszymy, że lokalizację inwestycji tłumacza im tym, że mieszkają daleko od miasta i wodny plac zabaw ma być rekompensatą.
Reklama
„Nie jesteśmy Krakowem, w którym co centrum do miasta jedzie się 40 minut,  nas trwa to 5-10 min. Ludzie wyprowadzają się na przedmieścia z jakiegoś powodu” – informuje Tomasz Czarnota.

Co więcej, choć o protestach mieszkańców było wiadomo już w ubiegłym tygodniu, to na poniedziałkowym spotkaniu prezydenta z dyrektorami instytucji miejskich, ten stwierdził że pomimo wszystko inwestycja ma być realizowana.

Jak informuje Tomasz Czarnota, inicjatorzy powstania petycji czekają na spotkanie zaplanowane w Ratuszu i wciąż zbierają podpisy. Dziwi niejako stanowisko prezydenta Rzeszowa, który choć wielokrotnie powołuje się na mieszkańców i decyzje jakie trzeba podejmować w zgodzie z ich potrzebami, tym razem postępuje wprost proporcjonalnie do wcześniejszych oświadczeń.  



Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz po raz czwarty ogłasza przetarg na budowę kładek rowerowych

RZESZÓW. Tym razem termin wykonania inwestycji kończy się 31 sierpnia 2021 roku

Rzeszów

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19.

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rzeszów

Targi Budownictwa w weekend w Rzeszowie. Organizatorzy wydali oświadczenie

Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.

Rzeszów

W Rzeszowie odbędzie się Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa

RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.

Rzeszów

Rzeszowskie uczelnie wprowadzają działania profilaktyczne w związku z koronawirusem

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.

Reklama