Reklama

Aktualności Rzeszów

Prezydent Rzeszowa odwołuje wszystkie imprezy masowe. Powód: koronawirus

Dodano: 27.02.2020

Prezydent Rzeszowa odwołuje wszystkie imprezy masowe. Powód: koronawirus - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc podejmuje profilaktyczne działania ws. koronawirusa i odwołuje wszystkie imprezy masowe, organizowane przez Urzędu Miasta Rzeszowa.

Wszystko wskazuje na to, że musimy przygotować się na globalną pandemie koronawirusa. Choć na dzień dzisiejszy w Polsce nie zanotowano żadnego przypadku, to działań mających charakter profilaktyczny nie brakuje. Rzeszów i prezydent miasta nie pozostają na to obojętni i decydują o odwołaniu imprez masowych.

„W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i realnym zagrożeniem pojawienia się przypadków zachorowań w Polsce, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc odwołuje wszystkie imprezy o charakterze masowym organizowane przez Urząd Miasta Rzeszowa” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Jak podaje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny aktualnie pod nadzorem epidemiologicznym na Podkarpaciu znajduje się 28 osób. Wszystkie osoby są zdrowe: „Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronowirusem SARS-CoV-2.” – wyjaśnia dr Adam Sidor.

Co więcej, poza rezygnacją z imprez masowych organizowanych przez władze miasta, prezydent zwraca się z prośbą o odwołanie wszystkich innych imprez: „Prezydent prosi również wszystkich organizatorów imprez w Rzeszowie o ich odwołanie. Decyzja ta ma charakter profilaktyczny w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się wirusa w Polsce” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.REKLAMA

Aktualnie na świecie odnotowano ponad 82 tys. przypadków zarażenia koronawirusem. Dotychczas zmarło 2,8 tys. zarażonych, natomiast blisko 33 tys. osób wyzdrowiało. Wystąpienie wirusa odnotowano na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. W Europie najdramatyczniej przedstawia się sytuacja we Włoszech, gdzie spośród 424 osób zarażonych zmarło 12 osób. We Francji spośród 18 zarażonych, dwie osoby zmarły. Wystąpienie wirusa potwierdziły dzisiaj m.in. władze Danii i Estonii.

W Polsce dotychczas nie wykryto przypadku zarażenia koronawirusem. Informacje nt. wirusa możemy uzyskać pod numerem 800 190 590. Linia została uruchomiona przez Ministerstwo Zdrowia i działa przez całą dobę.

"Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem" - czytamy na stronie internetowej ministerstwa zdrowia.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową" - Aktualności Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysow...

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowsk...

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują prze...

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?  - Aktualności Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobus&oa...

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte - Aktualności Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie niec...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem