Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa podpisał "Pakt dla przedsiębiorców"

Dodano:

fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne i utracili dochody w związku z epidemią koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie miasta.

19 marca br. Prezydent Rzeszowa podpisał zarządzenie o pomocy dla osób prowadzących działalność gospodarczą w lokalach komunalnych, tzw. „Pakt dla przedsiębiorców”. Osoby te, mogą starać się o odroczenie spłaty czynszu o 6 miesięcy (np. za marzec zapłacą we wrześniu, za kwiecień w październiku itp.). Dodatkowo mogą ubiegać się o obniżenie czynszu do 80 procent w okresie trwania stanu epidemicznego.

Osoby, które dobrowolnie zrezygnowały z prowadzenia działalności w lokalach komunalnych ze względu na zagrożenie zakażenia się i przez to utraciły całość lub część dochodów mogą ubiegać się o obniżenie czynszu  do 50 procent na okres trwania stanu epidemicznego.  Muszą jednak udokumentować obniżenie dochodów np. na podstawie raportów kasowych.

Sprawy wszystkich przedsiębiorców będą rozpatrywane indywidualnie. Wnioski można składać drogą mailowa na adres: bgm@bgm.erzeszow.pl. Kontakt telefoniczny dostępny pod nr. tel.  (017) 875 46 95.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Legionella w Rzeszowie. Nowy komunikat sanepidu i pierwsze wyniki badań wody

RZESZÓW. Rzeszowski sanepid opublikował najnowszy komunikat dotyczący liczby zakażonych bakterią legionella pneumophila. Potwierdzono jeden nowy przypadek. Znane są również pierwsze wyniki badań próbek wody.

Rzeszów

Rozbudowa łącznika autostrady Rzeszów - Północ na finiszu

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy I etapie rozbudowy łącznika autostrady A4 na odcinku od granic miasta Rzeszowa do węzła Rzeszów Północ. Wykonawcą inwestycji o wartości ponad 44 mln zł jest firma Strabag.

Rzeszów

Ulica Welca na os. Staromieście zostanie rozbudowana

RZESZÓW. Ruszają prace budowlane na ulicy Welca na osiedlu Staromieście. Miasto przekazało już teren budowy wykonawcy.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rzeszowie. Nie żyje 53-letni motocyklista

RZESZÓW. 53-letni motocyklista zginął w zderzeniu z samochodem osobowym marki bmw. Policja poszukuje kierowcy auta, który uciekł z miejsca wypadku.

Rzeszów

7. Rzeszowski Festiwal Piwa. Trzydniowe święto miłośników złotego trunku

RZESZÓW. Już w ten weekend na rzeszowskim Rynku odbędzie się 7. edycja Rzeszowskiego Festiwalu Piwa. Do stolicy Podkarpacia przyjedzie kilkanaście browarów.

Rzeszów

36-latek uderzył motorowerem w betonowy przepust, zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Górnie w powiecie rzeszowskim. 

Rzeszów

W weekend dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w całym Rzeszowie

RZESZÓW. Trwają badania, które mają wykazać, czy w miejskiej wodzie faktycznie występuje bakteria legionella. Ratusz podjął jednak działania prewencyjne: na sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia zaplanowano dezynfekcję sieci wodociągowej. 

Rzeszów

Nowe opaski życia dla seniorów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 158 opasek bezpieczeństwa trafi do kolejnych seniorów z Rzeszowa. To element programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2023 rok. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby otrzymać takie...

Reklama