Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

Dodano: 19.11.2025 r. / Redakcja

Spotkanie z mieszkańcami z osiedli Biała i Drabinianka / fot. Grzegorz Bukała UM Rzeszowa
Spotkanie z mieszkańcami z osiedli Biała i Drabinianka / fot. Grzegorz Bukała UM Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa kontynuuje serię tegorocznych spotkań z mieszkańcami miasta. Najbliższe odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Miłej.

Rozpoczęty w 2023 roku cykl spotkań z mieszkańcami poszczególnych osiedli pod nazwą „Rzeszów To My” umożliwia rozmowę z prezydentem oraz urzędnikami na temat bieżących spraw dotyczących danego osiedla. Mieszkańcy mogą zadawać pytania i uzyskiwać bezpośrednie odpowiedzi od władz miasta.

Godzinę przed każdym takim spotkaniem, odbywają się dyżury miejskich urzędników, którzy udzielają informacji i przyjmują pisemne wnioski od mieszkańców.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 listopada 2025 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej Nr 9 przy ul. Miłej 58 z mieszkańcami dwóch osiedli: Biała oraz Drabinianka.

Program spotkania:

Godz.: 16:00 dyżury pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa

– przyjmowanie wniosków pisemnych od mieszkańców

Reklama

– informacja o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

– stoiska jednostek miejskich oraz organizacji pozarządowych

Godz.: 17:00 Początek spotkania z Prezydentem Rzeszowa

Godz.: 19:00 zakończenie spotkania

Wszyscy chętni mieszkańcy osiedli Biała i Drabinianka, mogą również uzupełnić ankietę dotyczącą trzech mocnych i trzech słabszych stron swoich osiedli. Informacje te będą pomocne przy wyborze tematów do omówienia podczas spotkania. Jak zaznacza UM Rzeszowa, ankieta jest anonimowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rzeszowie

Choroba zakaźna pszczół w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Już wkrótce, na rzeszowskich osiedlach oraz w sąsiadujących z Rzeszowem gminach, pojawią się tabliczki informacyjne ostrzegające przed chorobą zakaźną pszczół o treści: ,, UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół”.

Reklama