Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa zaprasza na sadzenie drzew i piknik w Parku Papieskim

Dodano: 27.05.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w kolejnej akcji sadzenia drzew. Tym razem w Parku Papieskim, gdzie zaplanowano pełen atrakcji piknik ekologiczny „Nasze korzenie: sprzątanie i sadzenie”.

Będzie to pierwszy z trzech pikników organizowanych pod egidą prezydenta Rzeszowa. Rozpocznie się w piątek 3 czerwca o godzinie 17 w Parku Papieskim.

- To tutaj w ubiegłym roku podczas mojej kampanii wyborczej posadziliśmy pierwsze drzewa. Obiecywałem, że jeśli zostanę prezydentem, nasadzeń zieleni będzie więcej i słowa dotrzymuję. Sadzimy właśnie w mieście kolejną partię roślin, w tym także wysokich, kilkumetrowych drzew. Kolejne z nich zasadźmy wspólnie w Parku Papieskim podczas pikniku, na który serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
Podczas pikniku prezydent zasadzi z mieszkańcami w parku 15 dębów. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przygotował także 400 różnych sadzonek, które mieszkańcy miasta będą mogli zabrać sobie do domu. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podzieli się z rzeszowianami miodem ze swojej pasieki i rozda nasiona łąk kwietnych.

Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji. Będzie m.in. strefa rekreacji, gier i zabaw, warsztaty z ekologii oraz dmuchańce i stoiska z przekąskami. Piknik potrwa około 2 godziny.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Reklama