Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek
Dodano: 17.04.2020 r.
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.
Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc podjął decyzję o zwolnieniu z opłaty stałej rodziców dzieci uczęszczających do żłobków. Miesięczna opłata za pobyt dziecka w miejskim żłobku wynosi 312 zł. Tematem zajmą się radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta.
„Odpowiednia uchwała trafi na najbliższą sesję Rady Miasta w dniu 28 kwietnia. Wszyscy, którzy uiścili już tą opłatę będą mieć ją zaliczoną na poczet przyszłych płatności. Brak opłaty będzie obowiązywał od dnia zamknięcia żłobów.” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy Prezydenta.
W Rzeszowie jest obecnie 9 żłobków, do których uczęszcza ok. 1300 dzieci.
Zgodnie z aktualnie obowiązującym zarządzeniem, uczelnie, szkoły, przedszkola i żłobki pozostają zamknięte do 26 kwietnia br. Jednak w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej, termin ten może zostać wydłużony.
RZESZÓW. Pasażerowie już korzystają z wind na stacji Rzeszów Główny. Wcześniej przejazdy koleją ułatwiły wygodne perony, oznakowanie i podziemne przejście.
RZESZÓW. Dr inż. arch. Magdalena Szpytma i dr inż. arch. Cezary Szpytma z Politechniki Rzeszowskiej zostali wyróżnieni w konkursie na projekt „Centrum Wiedzy Cognitarium” w Koszalinie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz