Rzeszów - Sobota, 16.05.2026
Reklama

Prezydent Rzeszowa zwalnia rodziców z opłaty za żłobek

Dodano: 17.04.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rodzice dzieci uczęszczających do miejskich żłobków, będą zwolnieni z opłat za okres, w którym placówki są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc  podjął decyzję o zwolnieniu z opłaty stałej rodziców dzieci uczęszczających do żłobków. Miesięczna opłata za pobyt dziecka w miejskim żłobku wynosi 312 zł. Tematem zajmą się radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

„Odpowiednia uchwała trafi na najbliższą sesję Rady Miasta w dniu 28 kwietnia. Wszyscy, którzy uiścili już tą opłatę będą mieć ją zaliczoną na poczet przyszłych płatności. Brak opłaty będzie obowiązywał od dnia zamknięcia żłobów.” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy Prezydenta.

W Rzeszowie jest obecnie 9 żłobków, do których uczęszcza ok. 1300 dzieci.

Zgodnie z aktualnie obowiązującym zarządzeniem, uczelnie, szkoły, przedszkola i żłobki pozostają zamknięte do 26 kwietnia br. Jednak w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej, termin ten może zostać wydłużony.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zebrano ponad 250 tys. zł dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka to efekt dobroczynnej aukcji podczas IV Samorządowego Balu Charytatywnego.

Rzeszów

Czterech pseudokibiców zatrzymanych. Chodzi o bójkę pod Millenium Hall

RZESZÓW. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych osób, które uczestniczyły z zdarzeniu.

Rzeszów

Zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów w ratuszu. Było o bezwzględnym wsparciu i motywacji

RZESZÓW. Nowy trener i prezes lekiem na słabą postawę zawodników Asseco Resovii Rzeszów?

Rzeszów

Udało się zatrzymać jednego z uczestników bójki przy Millenium Hall

RZESZÓW. W zdarzeniu uczestniczyło około 40 – 50 pseudokibiców.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstaje Centrum Symulacji Medycznej

RZESZÓW. Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej UR odbędzie się 20 lutego 2020 r., o godz. 10:00 w siedzibie Centrum, mieszczącym się przy ul. Warszawska 26a.

Rzeszów

Z zaparkowanej ciężarówki "zlali" 100 litrów paliwa. Zarzuty m.in. dla 17-latka

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa.

Rzeszów

Obowiązkowe szczepienie jednym z kryteriów rekrutacji do żłobków i przedszkoli w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zgodnie z opublikowanym raportem GUS-u – w 2018 r. w miejskich placówkach ochrony zdrowia karty uodpornienia posiadało 98,3% dzieci w trzecim roku życia.

Rzeszów

Nowa metoda podpisywania dokumentów w ZUS-ie

RZESZÓW, PODKARPACIE. ZUS udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych nową metodę podpisywania dokumentów jakim jest podpis osobisty.

Reklama