Rzeszów - Niedziela, 16.11.2025
Reklama

Prezydent Tadeusz Ferenc zleca analizę kosztów w ZTM-ie. Zmienią się ceny biletów?

Dodano: 20.05.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na poniedziałkowym spotkaniu z dyrektorami Tadeusz Ferenc zlecił Zarządowi Transportu Miejskiego przygotowanie analizy kosztów komunikacji miejskiej. Mieszkańcy muszą się liczyć z tym, że w przyszłości ceny biletów mogą ulec zmianie.

Jak wiadomo, ostatnia zmiana cen biletów za korzystanie z komunikacji miejskiej miała miejsce w 2015 roku, a bilety podrożały o 20 gr.

Od tego czasu zmieniły się ceny paliwa, granice miasta oraz flota jaką dysponuje ZTM. Wszystkie te zmiany skłoniły prezydenta Rzeszowa do przeprowadzenia analizy kosztów, którą zajmie się ZTM. 

„ZTM ma zrobić analizę. Najwcześniej w czerwcu będzie gotowy odpowiedni dokument” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa.

Póki co możemy jedynie gdybać czy faktycznie mieszkańcy Rzeszowa powinni przygotować się na zmiany cennika biletów, jednak zważywszy na coraz częstsze kursy autobusów, ich ogólną liczbę oraz coraz to szerszy obszar ich funkcjonowania zmiany wydają się prawdopodobne.

Warto również wspomnieć, że po przygotowaniu odpowiedniego dokumentu i podjęciu w Ratuszu jakichkolwiek decyzji, ostatni głos należeć będzie do Rady Miasta Rzeszowa.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowe miliony na budowę łącznika ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego [nowe zdjęcia z budowy]

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał dotację z Ministerstwa Infrastruktury na dużą inwestycję drogową, która jest obecnie w trakcie realizacji. Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Na rzeszowskim Nowym Mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. Młodsi mieszkańcy Rzeszowa zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Rzeszów

Historyczny rekord lotniska w Jasionce. Podsumowanie I półrocza 2025 r.

RZESZÓW/JASIONKA. To było rekordowe półrocze w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Lotnisko obsłużyło największą dotychczas liczbę pasażerów, rozwija się w segmencie cargo e-commerce, a jednocześnie realizuje inwestycje infrastrukturalne.

Rzeszów

Kolizja na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Autokar zderzył się z osobówką i wjechał za ekrany akustyczne

RZESZÓW. Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Kierujący autokarem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowej kii i doprowadził do zderzenia. Autobus z 60-cioma pasażerami wjechał za ekrany...

Rzeszów

Policyjne działania na rzeszowskim odcinku autostrady A4

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wykorzystali nowoczesne urządzenia służące do mierzenia odległości. Kontrole przeprowadzono na rzeszowskim odcinku autostrady A4. Ujawniono 13 wykroczeń.

Rzeszów

Kongres Świadków Jehowy w Rzeszowie. Do niedzieli nieczynny parking na Podpromiu

RZESZÓW. W związku z Kongresem Świadków Jehowy, który odbywa się w Rzeszowie w dniach 11 – 13 lipca 2025 r., największy parking w centrum miasta zostanie wyłączony z użytkowania.

Rzeszów

Nowy teren rekreacyjny na os. Przybyszówka już prawie gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie nowego terenu rekreacyjnego przy ul. Ceramicznej w Rzeszowie. Jest to zadanie wybrane do realizacji przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zdobył blisko 1,7 tysiąca...

Rzeszów

ZOBACZ. Pomysły studentów UR na tereny zielone w Rzeszowie

RZESZÓW. Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprezentowali swoje propozycje zagospodarowania terenów na osiedlu Baranówka oraz na Olszynkach, pod kątem zieleni i rekreacji.

Reklama