Rzeszów - Sobota, 27.09.2025
Reklama

Pro-palestyński marsz przejdzie ulicami Rzeszowa

Dodano: 26.09.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W sobotę, 27 września ulicami Rzeszowa przejdzie pro-palestyński marsz, którego członkowie chcą wyrazić „solidarność z ludnością cywilną Palestyny w obliczu trwających działań wojennych”. „Chcemy pokazać, że Rzeszów nie jest obojętny na ludzką tragedię.” – mówi Łukasz Pisarek, jeden z organizatorów wydarzenia.

- Pokojowy protest pro-palestyński to inicjatywa oddolna, która ma na celu zwrócenie uwagi na cierpienie cywilów oraz wezwanie do sprawiedliwości i pokoju – mówi Łukasz Pisarek, koordynator protestu. Jak dodaje „protest jest odpowiedzią na doniesienia o ofiarach cywilnych w konflikcie izraelsko-palestyńskim. Chcemy pokazać, że Rzeszów nie jest obojętny na ludzką tragedię. To nasz głos za pokojem i sprawiedliwością”.

Zbiórka uczestników zaplanowana jest na godzinę 16:30 w rejonie Millenium Hall, od strony ulicy Kopisto. Marsz wyruszy o 17:00 i przejdzie trasą: most Zamkowy – al. Pod Kasztanami – ul. 3 Maja – ul. Grunwaldzka – okrągła kładka (krótki postój) – ul. Piłsudskiego – Galeria Rzeszów – ul. Cieplińskiego – ul. Sokoła – Rynek. Zakończenie wydarzenia przewidziano około godziny 20:00.

Uczestnicy będą nieść flagi Palestyny i banery, a także skorzystają z nagłośnienia i bębnów. Podczas marszu zaplanowano przemówienia i apel o ochronę praw człowieka.

Reklama

Organizatorzy zapewniają, że protest został oficjalnie zgłoszony w Urzędzie Miasta Rzeszowa. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policja i straż miejska. Pochód odbywać się będzie chodnikami, dlatego – jak zapowiedziano – nie powinien powodować utrudnień w ruchu drogowym.

Sobotni marsz pro-palestyński zbiegnie się z odbywającym się w Rzeszowie festiwalem kultury żydowskiej „Hava Nagila”, który potrwa od piątku do niedzieli.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00.

Rzeszów

Poseł Buczak o zabudowie terenów nad zalewem: „Zwróciłem się do NIK-u o przeprowadzenie kontroli”

RZESZÓW. Poseł Wojciech Buczak skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli.

Rzeszów

PRIMA APRILIS! Póki co władze miasta nie zamierzają przenieść Ratusza

1 kwietnia informowaliśmy, że władze miasta chcą przenieść Ratusz na al. Piłsudskiego.  To był oczywiście żart prima-aprilisowy.

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Rzeszów

W Rzeszowie będzie nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

RZESZÓW. Od 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z ratownictwem medycznym. 

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Rzeszów

Nie cztery, a trzy skrzyżowania zmodernizuje Ratusz. Mają być gotowe do końca roku

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę trzech dużych rzeszowskich skrzyżowań.

Reklama