Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Próbował ukraść samochód, wyciągając z niego kierowcę

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie za usiłowanie rozboju. Mężczyzna próbował ukraść samochód, wyciągając z auta kierowcę. Jak się okazało po zatrzymaniu, sprawca był poszukiwany listem gończym.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w rejonie ulicy Lwowskiej. Jak relacjonował pokrzywdzony kierowca, kiedy siedział w swoim samochodzie na parkingu przed jednym ze sklepów, w pewnym momencie podszedł do niego nieznany mu mężczyzna i zażądał oddania kluczyków i wyjścia z auta. Pokrzywdzony odmówił, wówczas napastnik próbował go siłą wyciągnąć z samochodu. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny. Kiedy napastnik nie osiągnął swojego celu uciekł, a pokrzywdzony o zaistniałym zdarzeniu poinformował policję.
 
Jakiś czas później policjantom udało się zatrzymać podejrzanego. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który dodatkowo był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Przeworsku.
 
37-latkowi postawiono zarzut zarzut usiłowania rozboju. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Rzeszów

Nowy parking przy lotnisku w Jasionce już otwarty

RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Na Placu Farnym zamknięto część parkingu

RZESZÓW. Parklet zamiast samochodów, strefy dla dzieci zamiast parkingów, poezja na przystankach MPK i bezpłatna komunikacja miejska – to część atrakcji, jakie przygotowano w Rzeszowie ramach akcji.

Rzeszów

Znana marka jubilerska nowym najemcą w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W. Kruk dołącza do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Keen Property Management – zarządca Centrum – przedłużył również umowy najmu z markami Smyk, Vissavi, Esotiq, Yes oraz Verona.

Rzeszów

6 firm zainteresowanych budową PCLA w Rzeszowie

RZESZÓW. - Na pewno spośród nich wybierzemy tę, która stadion wybuduje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w soboty na Uniwersytecie Rzeszowskim. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. Po wakacyjnej przerwie wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszowToMy.

Rzeszów

Modernizacja przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca roku potrwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie. Prace obejmują wymianę wiat oraz nawierzchni zatoczek.

Reklama