Rzeszów - Poniedziałek, 10.08.2026
Reklama

Próbował ukraść samochód, wyciągając z niego kierowcę

Dodano: 11.04.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie za usiłowanie rozboju. Mężczyzna próbował ukraść samochód, wyciągając z auta kierowcę. Jak się okazało po zatrzymaniu, sprawca był poszukiwany listem gończym.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w rejonie ulicy Lwowskiej. Jak relacjonował pokrzywdzony kierowca, kiedy siedział w swoim samochodzie na parkingu przed jednym ze sklepów, w pewnym momencie podszedł do niego nieznany mu mężczyzna i zażądał oddania kluczyków i wyjścia z auta. Pokrzywdzony odmówił, wówczas napastnik próbował go siłą wyciągnąć z samochodu. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny. Kiedy napastnik nie osiągnął swojego celu uciekł, a pokrzywdzony o zaistniałym zdarzeniu poinformował policję.
 
Jakiś czas później policjantom udało się zatrzymać podejrzanego. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który dodatkowo był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Przeworsku.
 
37-latkowi postawiono zarzut zarzut usiłowania rozboju. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prof. Marta Wierzbieniec przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych

RZESZÓW/KRAJ. Profesor Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, została przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych.

Rzeszów

Zbiórka dla zwierzaków ze schroniska Kundelek

RZESZÓW. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Filia nr 3 organizuje zbiórkę dla bezdomnych zwierzaków z rzeszowskiego Schroniska „Kundelek” z okazji Dnia Praw Zwierząt.

Rzeszów

LOT wznawia wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W te wakacje samolotami LOT-u polecimy do Gdańska, Szczecina i chorwackiego Zadaru. Połączenia będą obsługiwane maszynami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów.

Rzeszów

Powstała rzeszowska mapa murali i graffiti

RZESZÓW. W „Rzeszowskiej mapie murali i graffiti” znajdziecie 35 prac w różnych lokalizacjach na terenie miasta. Każda zawiera obszerny opis z audiodeskrypcją i fotografie.

Rzeszów

Przy Żwirowni powstanie osiedle z plażą, promenadą i mini portem. Ruszyła sprzedaż mieszkań

RZESZÓW. Plaża, molo, strefa spacerowa, wybieg dla psów i mini port – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla „Panorama Kwiatkowskiego”. 112 mieszkań jest już w sprzedaży.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Reklama