Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Próbował ukraść samochód, wyciągając z niego kierowcę

Dodano: 11.04.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie za usiłowanie rozboju. Mężczyzna próbował ukraść samochód, wyciągając z auta kierowcę. Jak się okazało po zatrzymaniu, sprawca był poszukiwany listem gończym.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w rejonie ulicy Lwowskiej. Jak relacjonował pokrzywdzony kierowca, kiedy siedział w swoim samochodzie na parkingu przed jednym ze sklepów, w pewnym momencie podszedł do niego nieznany mu mężczyzna i zażądał oddania kluczyków i wyjścia z auta. Pokrzywdzony odmówił, wówczas napastnik próbował go siłą wyciągnąć z samochodu. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny. Kiedy napastnik nie osiągnął swojego celu uciekł, a pokrzywdzony o zaistniałym zdarzeniu poinformował policję.
 
Jakiś czas później policjantom udało się zatrzymać podejrzanego. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który dodatkowo był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Przeworsku.
 
37-latkowi postawiono zarzut zarzut usiłowania rozboju. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranne wypadki w Błażowej i w Boguchwale. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Ekipa wypadkowa ruchu drogowego rzeszowskiej komendy interweniowała na miejscu dwóch wypadków, do których doszło dzisiaj rano na terenie powiatu Rzeszowskiego. W zdarzeniach ucierpiało dwie osoby.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie nowoczesny plac zabaw [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na zielonych terenach rekreacyjnych nad Wisłokiem powstanie nowoczesny plac zabaw, z huśtawkami, trampolinami, karuzelami, urządzeniami do wspinania się, tyrolką i parkiem linowym.

Rzeszów

Rzeszów przyznał dotacje organizacjom pozarządowym na działalność kulturalną

RZESZÓW. W piątek, w Biurze Wystaw Artystycznych odbyło się uroczyste wręczenie promes na działalność organizacji pozarządowych w trzech konkursach kulturalnych. Otrzymały je 54 NGO.

Rzeszów

161 projektów w RBO na 2026 rok. Głosowanie trwa do 4 czerwca

RZESZÓW. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 r. Mieszkańcy mają czas na oddanie głosu do 4 czerwca.

Rzeszów

Rusza rozbudowa DW 878 na trasie Tyczyn-Dylągówka. Będą spore utrudnienia

Pod koniec maja rozpoczną się prace przygotowawcze związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 878 na trasie od Tyczyna do Dylągówki. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Rzeszów

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z koniecznością aktualizacji systemów informatycznych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w najbliższy piątek i w sobotę pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Reklama