Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

Dodano: 22.01.2021 r.

fot. WSIiZ
fot. WSIiZ
RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online.

Prof. Jerzy Bralczyk - wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, wygłosi w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania wykład pt. „O prawdzie w języku".

Spotkanie odbędzie się w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” i będzie częścią obchodów jubileuszu 25-lecia WSIiZ. Ze względu na pandemię Covid-19 wykład zrealizowany zostanie online.

W rozmowie z redaktorem Wojciechem Bonowiczem, prof. Bralczyk odpowie na pytania: Jaka jest rola prawdy w życiu człowieka? Jak rozpoznać prawdę w zalewie informacji, do których mamy dostęp każdego dnia? Jak ją wyłuskać z konkurencyjnych wizji, które są nam przedstawiane przez siły polityczne? Jak ją znaleźć w czasach mediów społecznościowych, w których każdy sam kreuje siebie i swój wizerunek?

Premiera wydarzenia rozpocznie się w mediach społecznościowych na kanale YouTube i na Facebooku WSIiZ - 28 stycznia o godzinie 18:00. Wykład będzie miał charakter otwarty.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zielone szaleństwo w Rzeszowie. W weekend Festiwal Roślin

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do stolicy Podkarpacia. Dwudniowe święto miłośników roślin odbędzie się w hali Podpromie. W ofercie kilkaset gatunków, w tym wiele nowości.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Jakie atrakcje dla mieszkańców?

Powrót JelczTour, bezpłatna komunikacja miejska, pokazy artystyczne, piknik na zajezdni MPK to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który potrwa od poniedziałku (16.09) do niedzieli (22.09).

Rzeszów

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Dwie osoby w szpitalu

TYCZYN. Około godz. 7:00 w Tyczynie doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które trafiły do szpitala. Ich życia nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Nowy system parkowania w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W poniedziałek, 16 września 2024 r. uruchomiony zostanie system parkometrów i dozoru parkingów w centrum handlowym Plaza. Obejmie on wszystkie strefy parkingowe Centrum. Dla zmotoryzowanych klientów dostępnych będzie 9 parkometrów.

Rzeszów

"Każdy ma swoje podium" - Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie będą odbywały się w różnych częściach miasta od piątku do niedzieli (13-15 września).

Rzeszów

Harley On Tour 2024 w Rzeszowie. Dwudniowa impreza dla miłośników dwóch kółek

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 14 i 15 września, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2024.

NIGHTSKATING

W piątek 13-ego ulicami Rzeszowa przejadą rolkarze. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W piątek, 13 września 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się nocny przejazd na rolkach. Nowością będzie przejazd przez cztery rzeszowskie mosty. Na trasie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Reklama