Rzeszów - Czwartek, 30.04.2026
Reklama

Prof. Marta Wierzbieniec przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych

Dodano: 23.04.2021 r.

Zdjęcie z oficjalnej strony Filharmonii Podkarpackiej
Zdjęcie z oficjalnej strony Filharmonii Podkarpackiej
RZESZÓW/KRAJ. Profesor Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, została przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych.

Rada ds. Instytucji Artystycznych funkcjonuje od 2012 r i jest ciałem doradczym Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.  Do jej zadań należy m.in. opiniowanie zarządzania i funkcjonowania instytucji artystycznych oraz życia artystycznego, a także przedstawianie propozycji zmian potrzebnych w organizacji życia kulturalnego, w tym usprawnienia współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie działalności instytucji artystycznych.

Podczas inauguracji trzeciej kadencji Rady, na przewodniczącą wybrano prof. Martę Wierzbieniec, dyrygent, chórmistrz, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.  Wiceprzewodniczącym został dr Paweł Płoski – teatrolog, redaktor, wykładowca warszawskiej Akademii Teatralnej, Dziekan Kierunku Wiedza o Teatrze.

W skład Rady ds. Instytucji Artystycznych wchodzi 20 przedstawicieli instytucji i środowisk artystycznych z całego kraju.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 lipca rusza remont wiaduktu Śląskiego. Będą utrudnienia w komunikacji i opóźnienia MPK-ów

RZESZÓW. Inwestycja za ok. 1 mln zł wiąże się m.in. ze znacznymi utrudnieniami w komunikacji, które potrwają do końca sierpnia.

Rzeszów

Toast urodzinowy przy Fontannie Multimedialnej dla Tomasza Stańki. Wystąpią zagraniczni goście

RZESZÓW. Wystąpią m.in. członkowie nowojorskiego Kwartetu Tomasza Stańko.

Rzeszów

Baseny otwarte wciąż nieczynne. Trwa naprawa awarii

RZESZÓW. Baseny otwarte wciąż nieczynne.

Rzeszów

Wiemy kto zajmie się remontem kładki nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz na realizację zamówienia zarezerwował prawie 129 tys. zł.

Rzeszów

Zmiany w oddziale NFZ przy ul. Zamkowej. Są nowe stanowiska ds. promocji zdrowia i profilaktyki

RZESZÓW. Personel medyczny nie tylko udzieli porady, ale także przekaże materiały edukacyjne.

Reklama