Reklama

Aktualności Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

Dodano: 22.10.2019

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki” - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości postulowali m.in. o wprowadzenie zmian w rozkładzie, wprowadzenie biletów czasowych oraz utworzenia parkingów przed centrum miasta. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miasta.

Radni PiS wystosowali cztery propozycje na zmiany w obszarze komunikacji. Pierwszy z nich mówi o wprowadzeniu zintegrowanego biletu aglomeracyjnego oraz jednolitego rozkładu jazdy na terenie aglomeracji, drugi porusza temat zamiany biletów jednoprzejazdowych na bilety czasowe.

„Równoległym działaniem powinny być zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej polegające na przemodelowaniu obecnych taryf, wprowadzeniu biletów czasowych a przede wszystkim obniżeniu cen” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. 

Pozostałe dwie kwestie dotyczą zwiększenia ilości kursów na najbardziej obleganych liniach oraz przystąpienie do działań, które doprowadzą do utworzenia parkingów typu park&ride przy głównych trasach wlotowych do Rzeszowa. Wszystko rzecz jasna przy dobrym połączeniu na linii parking-centrum miasta.

„Rada za konieczne uważa również wybudowanie na peryferiach miasta parkingów typu park&ride, których funkcjonowanie powinno zachęcić kierowców wjeżdżających do Rzeszowa do pozostawienia samochodu na tego rodzaju parkingu i wyborze komunikacji zbiorowej” – informują radni PiS w dalszej części uzasadnienia.REKLAMA

Nie mniej jednak, temat nie spotkał się z zainteresowaniem ze strony władz miasta oraz pozostałych radnych, którzy przegłosowali usunięcie tego projektu uchwały z porządku obrad. Temat próbował ratować radny Marcin Fijołek, jednak bezskutecznie, zaś do wypowiedzi szefa klubu PiS ustosunkował się prezydent Rzeszowa.

„Jest to bardzo głupie podejście. Mają wjeżdżać wszyscy. W godzinach szczytu w każdym dużym mieście są korki” – tłumaczył Tadeusz Ferenc.
 
Po odrzuceniu punktu odbył się briefing prasowy PiS, w którym radni po raz kolejny odnieśli się do projektu uchwały oraz wypowiedzi prezydenta Rzeszowa. Mówili m.in. o braku dyskusji odnośnie zmian w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej.

"Wyrażenie radości z tego, że w mieście jest coraz więcej samochodów, to nie jest miara rozwoju nowoczesnego miasta. Miarą rozwoju miasta jest sprawna, szybka komunikacja. Korki, zatłoczone ulice nie są miarą rozwoju" - wyjaśniał Marcin Fijołek. 

Dodajmy, że po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją, w której projekt uchwały Prawa i Sprawiedliwości nie ma najmniejszych szans choćby na podjęcie dyskusji w trakcie sesji. W większości przypadków już na etapie włączania poszczególnych punktów do porządku obrad zostają one wycofywane większością głosów.

 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę - Aktualności Rzeszów

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę

RZESZÓW. „Udział mieszkańców w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest w naszym mieście zdecydowanie zbyt mały&...

Kolizja i szarpanina na Al. Rejtana. Jeden z kierowców był pijany i nie miał uprawnień  - Aktualności Rzeszów

Kolizja i szarpanina na Al. Rejtana. Jeden z kierowców był pijany i nie miał uprawnień

RZESZÓW. Alkomat wskazał w jego organizmie 2,8 promila. ...

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie? - Aktualności Rzeszów

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie?

RZESZÓW. Aktualnie miasto Rzeszów prowadzi współpracę partnerską z 14 miastami. ...

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich - Aktualności Rzeszów

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich

RZESZÓW. Dodatkowa linia MPK ma usprawnić komunikację pomiędzy os. Słocina i Zalesiem. ...

Światowy Dzień Wcześniaka. Specjalna oferta dla maluchów i ich rodziców - Aktualności Rzeszów

Światowy Dzień Wcześniaka. Specjalna oferta dla maluchów i ich rodziców

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 16 listopada o godzinie 11:00 w budynku Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia.  ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem