Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

Dodano: /

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

- Chcemy pokojowo zaprotestować przeciwko zabijaniu osób pozaludzkich (zwierząt) dla ich futer i uświadamiać ludzi, które marki odzieżowe dalej sprzedają futra: m.in. Ochnik, Louis Vuitton, Dior, Fendi, czy Anne Fontaine. Jest to okrucieństwo, na które nie ma miejscu w XXI wieku – informuje Lena Misińska, przedstawicielka aktywistów. - Zapraszamy do udziału wszystkich ludzi nieobojętnych na los osób pozaludzkich, które cierpią na fermach futrzarskich – dodaje aktywistka.

Protest rozpocznie się w sobotę, 24 sierpnia 2024 r. o godz. 13:00 na rzeszowskim Rynku. W ramach manifestacji odbędzie się również popularna akcja "Wolę być nago niż chodzić w futrze". Aktywiści staną w samej bieliźnie, przykryci z transparentem.

Na zakończenie protestu odbędzie się przemarsz po rzeszowskim rynku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS po raz kolejny w tym tygodniu będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Rzeszów

Koronawirus. Rząd wprowadza jeszcze bardziej restrykcyjne ograniczenia

Ograniczona liczba osób w sklepie, ograniczenia w poruszaniu nieletnich, zamknięte parki, bulwary i plaże – to część nowych, rządowych ograniczeń, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Za złamanie zakazów grozi kara...

Rzeszów

We wtorek dwa dyżury eksperckie rzeszowskiego oddziału ZUS

RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS będą odpowiadać na pytania mieszkańców.

Rzeszów

Zmiany na jednej z linii MPK. Będą dodatkowe kursy

RZESZÓW. Zmiany dotyczą linii nr 16 i będą obowiązywały od 1 kwietnia. Jeden kurs zostanie przyspieszony i wprowadzone będą dwa nowe.

Rzeszów

Kilka przypadków naruszeń ograniczeń przez mieszkańców Rzeszowa i okolic

RZESZÓW. Policyjne patrole na ulicach, komunikaty z radiowozów, a w powietrzu policyjny dron. Tak było w weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

Koronawirus. 4 nowe przypadki zakażenia na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [30.03.2020 r.]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Łącznie na Podkarpaciu to już 80 osób.

Rzeszów

W Parku Papieskim stanie rzeźba

RZESZÓW. Ruszył przetarg na montaż pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim. Rzeźba ma być gotowa w dwa miesiące.

Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysową” oraz smsów dot. zadłużenia na mikrorachunku podatkowym.

Reklama