Rzeszów - Sobota, 07.06.2025
Reklama

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

Dodano: /

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

- Chcemy pokojowo zaprotestować przeciwko zabijaniu osób pozaludzkich (zwierząt) dla ich futer i uświadamiać ludzi, które marki odzieżowe dalej sprzedają futra: m.in. Ochnik, Louis Vuitton, Dior, Fendi, czy Anne Fontaine. Jest to okrucieństwo, na które nie ma miejscu w XXI wieku – informuje Lena Misińska, przedstawicielka aktywistów. - Zapraszamy do udziału wszystkich ludzi nieobojętnych na los osób pozaludzkich, które cierpią na fermach futrzarskich – dodaje aktywistka.

Protest rozpocznie się w sobotę, 24 sierpnia 2024 r. o godz. 13:00 na rzeszowskim Rynku. W ramach manifestacji odbędzie się również popularna akcja "Wolę być nago niż chodzić w futrze". Aktywiści staną w samej bieliźnie, przykryci z transparentem.

Na zakończenie protestu odbędzie się przemarsz po rzeszowskim rynku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 3 lutego 2020 r. 

Reklama