Reklama

Aktualności / Rzeszów

Protest rolników. Utrudnienia w Rzeszowie i na drogach Podkarpacia

Dodano: 08.02.2024 r.

Protest rolników. Utrudnienia w Rzeszowie i na drogach Podkarpacia - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek, 9 lutego odbędzie się wielki protest rolników w całym kraju organizowany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”. W związku z tym w stolicy Podkarpacia jak i na drogach całego regionu spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Ogólnopolski strajk rolników rozpocznie się o godz. 10:00. Protestujący zapowiedzieli blokadę wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą oraz blokady dróg i autostrad w poszczególnych województwach.

"Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny.

Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie” - " - czytamy w komunikacie opublikowanym przez NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Organizatorzy strajku zwrócili się również do rodaków o wyrozumiałość. Jak podkreślają, ich celem jest walka „”o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych"

Utrudnienia w ruchu na Podkarpaciu i w Rzeszowie


Protesty rolników odbędą się na kilku głównych drogach województwa podkarpackiego. O bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego zadbają policjanci, którzy będą również kierować samochody na objazdy. W Rzeszowie protest odbędzie się na parkingu Urzędu Wojewódzkiego. Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej, muszą liczyć się z utrudnieniami. - Na trasach dojazdowych oraz w okolicy Urzędu mogą wystąpić utrudniania w ruchu drogowym i opóźnienia w kursowaniu autobusów – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Poniżej miejsca w województwie podkarpackim, w których spodziewane są utrudnienia w ruchu:
 • w powiecie leżajskim utrudnienia mogą wystąpić  w rejonie skrzyżowania drogi K 77 z drogą gminną nr 104686R, prowadzącą na stację paliw POM w Wierzawicach.
 • w powicie przeworskim protest rolników zapowiadany jest na rondach przy wjeździe i zjedzie z autostrady A4, na węźle Gorliczyna - od drogi krajowej nr 94 do drogi wojewódzkiej nr 835.
 • w powiecie przemyskim utrudnienia mogą wystąpić w Medyce, w rejonie skrzyżowania DK28 drogą powiatową nr 1818
 • w powiecie jasielskim rolnicy zapowiedzieli zbiórkę na parkingu przy kościele w Trzcinicy. Około godz. 11:00 ciągniki wyjadą na drogę krajową nr 28. Ich trasa ma przebiegać następująco:
 • w powiecie krośnieńskim rolnicze ciągniki wyruszą około godz. 10:00 z Rymanowa i będą się przemieszczać drogą krajową nr 28, w kierunku Krosna. Po dojeździe aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Rzeszowską, protestujący zawrócą w kierunku ul. Bieszczadzkiej, gdzie przed siedzibą Starostwa Powiatowego zaplanowano rozmowy z przedstawicielami lokalnych władz
 • w powiecie lubaczowskim utrudnienia mogą wystąpić w miejscowości Narol. Strajkujący będą przemieszczać się drogą wojewódzką nr 865 po trasie -  Narol ul. Warszawska - DW 865 (obwodnica Narola) – zjazd na ul. Bohaterów Września 1939 roku – ul. Warszawska.
 • w powiecie ropczycko-sędziszowskim protest odbędzie się w Sędziszowie Małopolskim. Traktory przejadą trasą obejmująca ulice: 3-go Maja, Rynek, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Grunwaldzka, Witosa - skąd ruszą drogą krajową nr 94 w kierunku Ropczyc, zawrócą na rondzie im. 650-lecia w Ropczycach, następnie wrócą na ul. Węglowskiego w Sędziszowie Małopolskim.
 • w powiecie jarosławskim utrudnienia w związku ze strajkiem spodziewane są m.in. na odcinku drogi krajowej nr 94 w Jarosławiu. Protestujący mają przemieszczać się ulicami 3-go Maja, Grunwaldzką, Jana Pawła II i Krakowską.
 • w powiecie dębickim protestujący przejadą odcinkiemdrogi krajowej nr 94, od Machowej przez Pilzno do Parkosza. Utrudnień należy spodziewać się w godz. 9.30 - 13.00.
 • w powiecie leskim protest ma rozpocząć się około godz. 10:30. Ciągniki będą się przemieszczać drogą krajową nr 84, na trasie Postołów- Glinne.

Poniżej, aktualizowna na bieżąco mapa protestów rolników, stworzona przez Instytut Gospodarki Rolnej:
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Miała prawie 2 promile, opiekowała się 4-miesięczną córką. Policjanci weszli siłą do mieszkania - Aktualności Rzeszów

Miała prawie 2 promile, opiekowała się 4-miesięczną córką. Policjanci weszli siłą do mieszkania

RZESZÓW. Sąd rodzinny zdecyduje o losie 22-letniej kobiety, która opiekowała się swoją 4-miesięczną córką będąc pod wpł...

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulicach Rzeszowa znów będzie można zabytkowego Jelcza z MPK Rzeszów. Kilka tygodniu temu...

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu? - Aktualności Rzeszów

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu?

RZESZÓW. Ratusz rozważa alternatywne połączenie ulic Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział przy...

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK - Aktualności Rzeszów

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od piątku, 1 marca nastąpi zmiana rozkładów jazdy ośmiu linii komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Popularne linie 0A i...

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości - Aktualności Rzeszów

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do Rzeszowa. Tym razem dwudniowe wydarzenie odbędzie się w nowej, większej lokalizacji. Organizatorz...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: