Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie przyłącza się do działań podejmowanych przez NSZZ „Solidarność”, których celem jest zwrócenie uwagi na niskie zarobki administracji rządowej.

Z racji iż członkowie korpusu służby cywilne strajkować nie mogą, to pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w ramach protestu od 15 do 18 stycznia noszą żółte wstążki i informują jednocześnie, że protest nie wpłynie negatywnie na pracę urzędu, i obsługę klientów. Wstążki mają być formą wyrażenia niezadowolenia z wysokości płac.

„Obecny poziom płac, w tym pracownikom z długoletnim stażem, nie pozwala na godne życie i utrzymanie rodziny, a w przyszłości na godne emerytury. Pensja zasadnicza ponad połowy pracowników naszego urzędu nie przekracza 1900 zł netto” – czytamy w piśmie Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” pracowników UW w Rzeszowie, podpisanym przez przewodniczącego Łukasza Rzepkę.
Reklama
Żółte wstążki znajdą się również na ramionach pracowników Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w delegaturze tarnobrzeskiej, przemyskiej oraz krośnieńskiej. Warto wspomnieć, że zdaniem Komisji Zakładowej „Solidarność” zwiększenie wynagrodzenia części urzędników czy funkcjonariuszy odbywa się kosztem pozostałych.

„Wynagrodzenie innych grup zawodowych, w szczególności funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, więziennictwa, Krajowej Administracji Skarbowej, celników, pielęgniarek i położnych oraz lekarzy rezydentów, będących jak my pracownikami jednostek finansów publicznych, w 2019 r. realnie wzrosną. Jest to w dużej mierze efekt akcji protestacyjnych i strajków” – czytamy dalej w piśmie.

Pełna treść oświadczenia dostępna jest TUTAJ.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty samoobrony dla seniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury oraz Wydział Polityki Społecznej UM Rzeszowa organizują cykl pięciu bezpłatnych warsztatów samoobrony dla seniorów. Spotkanie odbędą się w wybranych domach kultury na terenie miasta.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na torach w Rzeszowie. Nie żyje 47-letnia kobieta

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa została śmiertelnie potrącona przez pociąg. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Rzeszów

Zimowy rozkład lotów z Jasionki. Odleciał pierwszy samolot do Mediolanu

RZESZÓW/JASIONKA. W sezonie zimowym - który potrwa do 30 marca 2024 - port lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje 13 kierunków, w tym dwie nowości.

Rzeszów

Zobaczcie, jak postępują prace na budowie RCK w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tak zmienia się przestrzeń w rejonie dworca PKP w Rzeszowie. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego powoli zbliża się do końca. Zobaczcie nowe zdjęcia z realizacji inwestycji.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19 w Nienadówce. Nie żyje 61-letni mężczyzna

RZESZÓW. Około godz. 11:30 doszło tam do zderzenia volkswagena z ciężarowym Dafem.

Rzeszów

Najlepsi szachiści z Rzeszowa powalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni stolicy Podkarpacia

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu w stolicy Podkarpacia odbędą się XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody...

Rzeszów

Remont Przedszkola Publicznego nr 17 na finiszu

RZESZÓW. Do wykonania pozostała jeszcze tylko dodatkowa sala zajęć oraz remont zaplecza technicznego.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjadą nowe, elektryczne Solarisy

RZESZÓW. W grudniu na ulice Rzeszowa wyjadą nowe autobusy zasilane energią elektryczną. Tym razem to 9-metrowe Solarisy, które będą wykorzystywane głównie do obsługi mniej popularnych linii.

Reklama