Rzeszów - Środa, 24.06.2026
Reklama

Prowadził służbowego chryslera mając 2 promile. 27-latka z Mołdawii zatrzymano na ul. Naruszewicza

Dodano: 23.07.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Mężczyzna jechał od ulicy Warszawskiej w kierunku centrum miasta, po drodze nie stosując się do sygnalizacji świetlnej. Okazało się, że to pijany obywatel Mołdawii. Badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu okazało się, że kierował samochodem firmowym, który zabrał bez wiedzy właściciela.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 22. Jak wynikało ze głoszenia, od ul. Warszawskiej w kierunku centrum miasta jedzie kierowca, który może być nietrzeźwy. Na ul. Naruszewicza zatrzymali go policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy.
Jak wynikało z relacji świadków, mężczyzna jechał od ulicy Warszawskiej całą szerokością jezdni. Na rondzie Dmowskiego oraz na ulicy Piłsudskiego nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej.
Reklama
Samochodem kierował 27-letni obywatel Mołdawii. Mężczyzna był pijany, badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile. Podczas czynności policjanci ustalili, że mężczyzna jechał nie swoim samochodem. Był to samochód firmowy, który zabrał bez wiedzy i pozwolenia właściciela pojazdu.

W związku z tym 27-latek trafił do policyjnego aresztu, a auto zostało zwrócone przedstawicielowi firmy, który w tej sprawie złożył zawiadomieni o przestępstwie. Policjanci przesłuchali 27-latka i przedstawili zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz zaboru auta w celu krótkotrwałego użycia. Mężczyzna wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa bez podwyżki pensji. Zdecydował jeden głos

RZESZÓW. Radni odrzucili projekt uchwały dotyczący wzrostu wynagrodzenia Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. O jej odrzuceniu zdecydował jeden głos.

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie szykuje nową siatkę połączeń. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje największe od lat zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. „Chcemy, aby nowa siatka połączeń autobusowych była jeszcze bardziej przejrzysta, efektywna i dopasowana do rzeczywistych potrzeb mieszkańców”.

Rzeszów

Utrudnienia na S19 w rejonie Nienadówki. Ciężarówka blokuje drogę

PODKARPACIE. Kierowcy jadący odcinkiem drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłem Sokołów Małopolski a węzłem Jasionka muszą liczyć się z utrudnieniami. Uszkodzona ciężarówka blokuje pas ruchu w kierunku Rzeszowa.

Rzeszów

Będzie jaśniej na ulicy Budziwojskiej. Prawie 390 tys. zł na nowe oświetlenie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą, która zajmie się montażem dodatkowego oświetlenia na najdłuższej ulicy na rzeszowskim osiedlu Budziwój. Wartość zadania to blisko 390 tys. zł.

Rzeszów

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Śląskiej opracują koncepcję zagospodarowania terenów kolejowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wraca temat zagospodarowania terenów dawnej parowozowni w Rzeszowie. Miasto podpisało list intencyjny z Politechniką Śląską dotyczący opracowania koncepcji zmian funkcjonalno-przestrzennych tych terenów.

Rzeszów

Festiwal Roślin wraca z jeszcze większym wyborem i nowymi gatunkami

RZESZÓW. Największe roślinne wydarzenie w Polsce wraca po letniej przerwie z jeszcze większym wyborem, nowymi gatunkami i wyjątkową atmosferą. Jesienna edycja Festiwalu Roślin odbędzie się w ten weekend w hali Podpromie.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Zderzyło się 6 pojazdów, sprawca był pijany

RZESZÓW. 41-letni kierowca dostawczaka doprowadził do zderzenia szcześciu samochodów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Reklama