Rzeszów - Środa, 28.01.2026
Reklama

Prywatna firma nada imię pływalni przy ul. Matuszczaka. Miasto szuka partnera tytularnego

Dodano: 27.01.2026 r. / Redakcja

Pływalnia przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
Pływalnia przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił konkurs na partnera tytularnego pływalni przy ul. Matuszczaka. Zwycięska firma nada jej nazwę.

W poniedziałek, na terenie basenu przy ul. Matuszczaka 7a w Rzeszowie zorganizowano briefing prasowy, podczas którego ogłoszono konkurs na partnera tytularnego pływalni w Rzeszowie. W spotkaniu z mediami wziął udział m.in. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który wyjaśnił, dlaczego miasto zdecydowało się na taka formę „partnerstwa z biznesem”.

- Nowoczesny sport wymaga dziś nowoczesnych modeli finansowania - tak jest na całym świecie. Dlatego sięgamy po rozwiązania, które od lat sprawdzają się w Europie i na świecie, czyli partnerstwo miasta z biznesem – mówił Prezydent Rzeszowa. - Dlaczego szukamy partnera tytularnego? Żeby sport w Rzeszowie mógł się dalej rozwijać, ale bez obciążania mieszkańców.

- Towarzyszenie wydarzeniom sportowym i sukcesom sportowym jest dobrym wizerunkowym przekazem. To krok do mądrej, długoterminowej współpracy. Zapraszamy zatem wszystkich przedsiębiorców nie tylko z Rzeszowa, którzy chcieliby objąć patronatem ten obiekt i odnoszone tu sukcesy. To realna, długoterminowa inwestycja w markę - widoczną, wiarygodną i obecną w codziennym życiu miasta – dodał Konrad Fijołek.

Reklama

Partner tytularny zostanie wybrany na 3 lata z możliwością przedłużenia. Będzie mógł m.in. nadać nazwę pływalni, oznakować ją materiałami własnymi, korzystać z Sali konferencyjnej, Strefy VIP.

– Oferty można składać od dziś do 12 marca. Następnie, po 12 marca, będą one oceniane. Będzie na to 14 dni roboczych. Co ważne o nazwie będzie też decydowała Rada Miasta uchwałą – jest to wymóg formalny. Naszymi partnerami nie mogą być podmioty, które reklamują alkohol, wyroby tytoniowe, hazard lub inne produkty czy też usługi sprzeczne z dobrymi zasadami współżycia społecznego – poinformował Marcin Deręgowski, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prawie 10 tys. zł trafi do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Na starcie biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” pojawiło się ponad 150 osób. 

Rzeszów

Nowość w kursach komunikacji miejskiej. Będzie linia do Łańcuta

RZESZÓW. Ratusz w porozumieniu z władzami miasta Łańcuta planuje od maja wprowadzić linię kursujacą pomiędzy miastami. Wstępnie mają to być dwa kursy dziennie.

Rzeszów

100 tys. zł na koncepcję stoku narciarskiego na Matysówce

RZESZÓW. Radni przyjęli poprawkę do budżetu miasta, która uwzględnia środki na koncepcję całorocznego stoku narciarskiego na Matysówce.

Rzeszów

Trwa trzyetapowy remont ul. Wieniawskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

RZESZÓW. Prace mają potrwać do 29 maja 2020 roku. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Rzeszów

30 marca „Godzina dla Ziemi WWF”. Gdzie w Rzeszowie zgaśnie światło?

RZESZÓW. Godzina dla Ziemi WWF to jedna z największych akcji ekologicznych.

Rzeszów

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu web.Master podkarpacki

RZESZÓW. Jakub Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu oraz Bartosz Słysz z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie okazali się najlepsi w swoich kategoriach.

Rzeszów

Wychowanek Stali w składzie reprezentacji Polski na mecz z Resztą Świata na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. W naszej drużynie pojedzie m.in. Jarosław Hampel, Wiktor Lampart oraz Janusz Kołodziej.

Rzeszów

Łącznik ul. Lubelskiej z ul. Warszawską ma być gotowy w pierwszej połowie maja

RZESZÓW. „Trwają prace, które zakończą się w pierwszej połowie maja” – wyjaśniał Andrzej Świder.

Reklama