Rzeszów - Wtorek, 27.05.2025
Reklama

Przebudowa Stadionu Miejskiego. Stary jupiter zostanie na pamiątkę

Dodano:

fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie. W ramach inwestycji, obiekt zyska m.in. nowe oświetlenie. W zeszłym tygodniu zdemontowano stare maszty oświetleniowe. Na prośbę mieszkańców część jednego z nich zostanie na pamiątkę.

Od kilku tygodni trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego „Stal”. Jednym z elementów modernizacji obiektu, była wymiana starych, ponad 50-letnich  jupiterów, na nowoczesne maszty oświetleniowe, które powstaną na koronie stadionu, po stronie zachodniej.

Stare maszty miały zostać zezłomowane, jednak ze względu na ich symboliczny charakter pojawiły się sugestie od mieszkańców, aby część jednego z nich zachować na pamiątkę.

„Historyczne jupitery dla wielu mieszkańców Rzeszowa miały ogromną wartość sentymentalną. Pojawiły się sugestie ze strony mieszkańców, aby ocalić część jednego z masztów jako pamiątkę. „ – informuje Artur Gernand z biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. „Stal Rzeszów, w porozumieniu z Urzędem Miasta Rzeszowa, podjęła działania zmierzające do pozostawienia części jednego z jupiterów i umieszczenia go na terenie stadionu.” – dodaje Artur Fernand.
Reklama
Po zakończeniu prac na stadionie, zarówno tor żużlowy, jak i boisko główne będzie miało standard licencyjny ekstraklasy wymagany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz najwyższy standard wymagany przez Polski Związek Motorowy.

Zgodnie z umową, wykonawca ma czas do 25 lutego br. na zakończenie robót. Koszt inwestycji to blisko 11 mln zł.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

​RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Nie żyje 61-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, na skrzyżowaniu ulic Gromskiego i Krogulskiego w Rzeszowie.  W zderzeniu forda z audi ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają...

Reklama