Rzeszów - Niedziela, 07.09.2025
Reklama

Przebudowa Stadionu Miejskiego. Stary jupiter zostanie na pamiątkę

Dodano: 19.01.2021 r.

fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie. W ramach inwestycji, obiekt zyska m.in. nowe oświetlenie. W zeszłym tygodniu zdemontowano stare maszty oświetleniowe. Na prośbę mieszkańców część jednego z nich zostanie na pamiątkę.

Od kilku tygodni trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego „Stal”. Jednym z elementów modernizacji obiektu, była wymiana starych, ponad 50-letnich  jupiterów, na nowoczesne maszty oświetleniowe, które powstaną na koronie stadionu, po stronie zachodniej.

Stare maszty miały zostać zezłomowane, jednak ze względu na ich symboliczny charakter pojawiły się sugestie od mieszkańców, aby część jednego z nich zachować na pamiątkę.

„Historyczne jupitery dla wielu mieszkańców Rzeszowa miały ogromną wartość sentymentalną. Pojawiły się sugestie ze strony mieszkańców, aby ocalić część jednego z masztów jako pamiątkę. „ – informuje Artur Gernand z biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. „Stal Rzeszów, w porozumieniu z Urzędem Miasta Rzeszowa, podjęła działania zmierzające do pozostawienia części jednego z jupiterów i umieszczenia go na terenie stadionu.” – dodaje Artur Fernand.
Reklama
Po zakończeniu prac na stadionie, zarówno tor żużlowy, jak i boisko główne będzie miało standard licencyjny ekstraklasy wymagany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz najwyższy standard wymagany przez Polski Związek Motorowy.

Zgodnie z umową, wykonawca ma czas do 25 lutego br. na zakończenie robót. Koszt inwestycji to blisko 11 mln zł.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

13 kierowców ukaranych za prędkość. Rekordzista pędził 200 km/h

RZESZÓW. 126 kierowców skontrolowała podczas minionego weekendu rzeszowska drogówka. 13 z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Środki ochrony osobistej dla rzeszowskich żłobków i przedszkoli

​RZESZÓW. 15 tysięcy maseczek, 10 tysięcy par rękawiczek ochronnych oraz 600 litów płynu do dezynfekcji trafi do rzeszowskich żłobków oraz przedszkoli.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otwiera się na studentów z niepełnosprawnościami. Powołano specjalne biuro

RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę.

Rzeszów

Przy al. Rejtana trwa montaż gigantycznego zegara z herbem Rzeszowa

RZESZÓW. 10-metrowy zegar z herbem Rzeszowa powstaje na budynku biurowca Resovia Office.

Rzeszów

Kolizja na ścieżce rowerowej przy al. Powstańców Warszawy. Pijany 62-latek wjechał w 16-latkę

​RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu miał 62-letni kierowca jednośladu, który spowodował kolizję z 16-letnią rowerzystką.

Rzeszów

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” 

Rzeszów

Pierwszy "elektryk" Autosan na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. Do końca maja potrwają testy elektrycznego autobusu Autosan SANCITY 12LFE.

Rzeszów

Rzeszowski WORD wznawia działalność. 11 maja ruszają zapisy

​RZESZÓW. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie znów będzie egzaminował kursantów. Od kiedy będzie można zdawać na prawo jazdy?

Reklama