Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Przebudowywany odcinek ul. Załęskiej ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu

Dodano: /

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Postępują prace przy przebudowie 700-metrowego fragmentu ul. Załęskiej w Rzeszowie. Inwestycja o wartości 6,2 mln zł ma być gotowa pod koniec października br.

Prace przy realizacji inwestycji rozpoczęły się wiosną br. Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm – PBI Infrastruktura S.A. z siedzibą w Kraśniku i PBI WMB Sp. z o.o. z siedzibą w Sandomierzu.

Zadanie obejmuje przebudowę 700-metrowego odcinka ul. Załęskiej - od Zakładu Karnego do ul. Spichlerzowej. Inwestycja realizowana jest w ramach tzw. kontraktu, które obecny prezydent miasta Konrad Fijołek podpisywał z mieszkańcami rzeszowskich osiedli w czasie trwania poprzedniej kampanii przed wyborami prezydenckimi.
Po przebudowie ulica Załęska na ww. odcinku będzie miała szerokość 7 m. Powstanie przy niej chodnik o szerokości 2,15 m oraz dwie zatoki autobusowe wraz z peronami.

Wyremontowany zostanie również istniejący tam przejazd kolejowy.

Jak wygląda sytuacja na placu budowy? Wykonano roboty związane przebudową infrastruktury podziemnej i budową kanału technologicznego. Gotowe jest już oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa. Na ukończeniu są prace przy budowie chodnika dla pieszych. Ponadto zostały ułożone dolne warstwy nawierzchni asfaltowej. Zakończono również budowę wiat przystankowych.

W miejscu prowadzenia robót wprowadzono sygnalizację wahadłową.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów przekaże agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. Prezydent apeluje o wsparcie

RZESZÓW. Mer miasta partnerskiego Lwowa, zwrócił się do władz Rzeszowa z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych.

Rzeszów

Od 2 listopada remont na ul. Przemysłowej. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W środę (2.11) rozpoczyna się wymiana zniszczonej nawierzchni asfaltowej na ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Prace obejmą około 400-metrowy odcinek drogi.

Rzeszów

Kwesta na remont Starego Cmentarza

RZESZÓW. 1 listopada od godziny 10:00 rano do zmroku będzie trwać kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na remont nagrobków na zabytkowym Starym Cmentarzu w Rzeszowie.

Rzeszów

Naukowcy zapytają mieszkańców, jak żyje im się w Rzeszowie

RZESZÓW Rusza wspólny projekt Urząd Miasta Rzeszowa i Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

Od 1 listopada nowe ceny biletów MPK

RZESZÓW. Od 1 listopada 2022 r. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów na komunikację miejską w Rzeszowie.

Rzeszów

Organizacja ruchu przy rzeszowskich cmentarzach na Wszystkich Świętych

RZESZÓW. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze w dniu Wszystkich Świętych.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 29 na 30 października 2022 r. przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. Linie nocne N1 i N2 pojadą wg zmienionych rozkładów jazdy:

Rzeszów

Dachowanie forda w Malawie. Kierowca był pijany

RZESZÓW. Ponad 1,6 promila „wydmuchał„ 52-letni kierowca forda, którego samochód dziś rano dachował na prywatnej posesji w Malawie.

Reklama