Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Przebudują most Załęski i skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Jest decyzja ZRID

Dodano: 06.05.2021 r.

Przebudowa ulicy Siemieńskiego, fot. Archiwum RESinet.pl
Przebudowa ulicy Siemieńskiego, fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Wydano zezwolenie na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Chodzi o rozbudowę mostu Załęskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Inwestycje te są częścią większej całości.

Wydana przez służby wojewody podkarpackiego decyzja ZRID dotyczy m.in. zezwolenia na rozbudowę mostu Załęskiego. Przebudowany most będzie miał po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach.

Decyzja dotyczy także możliwości realizacji m.in. przebudowy skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka oraz sygnalizacji świetlnej, jak również rozbudowy (poszerzenia) ponad 230-metrowego odcinka al. gen. Maczka.

Inwestycja, na którą miasto uzyskało decyzję ZRID jest częścią większej całości.

Wcześniej – w sierpniu 2020 roku wydano zezwolenie dla budowy tzw. Wisłokostrady, która ma połączyć ul. Rejtana z ul. Ciepłowniczą. Z kolei w czerwcu 2020 r. wydana została decyzja ZRID dla inwestycji, w skład której wchodzi m.in. rozbudowa ul. gen. Maczka, przebudowa skrzyżowania ul. Lubelskiej z al. Wyzwolenia i ul. gen. Maczka, przebudowa skrzyżowania z ul. Partyzantów.

Szacunkowy koszt trzech inwestycji to ponad 140 mln zł. Miasto chce na ich realizację pozyskać środki z Krajowego Planu Odbudowy. Wniosek w tej sprawie został złożony. 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podział mandatów sejmowych w okręgu rzeszowskim. Buczak, Szlachta, Gawlik i Wróblewska poza Sejmem?

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wyniki podawane są na podstawie wyliczeń naszej redakcji.

Rzeszów

27-latek, raniony nożem na ul. Jagiellońskiej, zmarł w sobotę rano

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Wyniki wyborów do Sejmu RP. Jak głosowano w Rzeszowie?

RZESZÓW. Łącznie w Rzeszowie oddano 98 754 głosów.

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę, który uciekł z miejsca wypadku na ul. Dąbrowskiego

RZESZÓW. Do wypadku doszło w środę około godz. 22.40.

Rzeszów

Stal Rzeszów wydaje oświadczenie ws. „bulwersujących rasistowskich zachowań wobec naszego zawodnika”

RZESZÓW. Do incydentów doszło w meczu z DAP Dębica i Resovią Rzeszów.

Rzeszów

Podczas Kongresu TSLA EXPO - Rzeszów 2019 dyskutowano, jak sprostać wyzwaniom przyszłości

- Nie rozkładamy rąk – przekonywał w czwartek Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury w panelu otwierającym Kongres TSLA EXPO – Rzeszów 2019 w G2A Arenie w Jasionce k. Rzeszowa.

Rzeszów

60 nowych autobusów przyjedzie do Rzeszowa. Wykonaniem zamówienia zajmie się Autosan

RZESZÓW. Pierwsze autobusy przyjadą do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 r.

Rzeszów

Policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za atak ostrym narzędziem na ul. Jagiellońskiej

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa.

Reklama