Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Przekazano plac budowy pod PCLA

Dodano: 31.12.2024 r. / Redakcja

Wizualizacja PCLA / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Wizualizacja PCLA / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Jest kolejny ważny krok w kierunku budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego. W poniedziałek, 30 grudnia przekazano firmie Mirbud teren pod budowę nowego stadionu.

- To bardzo pozytywna informacja na koniec roku dla mieszkańców, którzy czekają na ten piękny obiekt – mówi Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Przekazanie terenu oznacza, że mogą rozpoczynać się prace rozbiórkowe starego stadionu przy ul. Wyspiańskiego. Warto dodać, że część jego infrastruktury zostanie wykorzystana powtórnie. Tak będzie m.in. z krzesełkami, elementami ogrodzenia, monitoringiem, kostką brukową. Zadba o to Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Złożony został już także wniosek o pozwolenie na budowę nowego stadionu.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne powstanie przy ul. Wyspiańskiego, w miejscu obecnego stadionu Resovii. Będzie jednym z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce.

Obiekt będzie pełnił trzy funkcje, w tym najważniejszą: atletyczną. - Będziemy mieć jeden z lepszych kompleksów ośrodków szkolenia lekkoatletycznego Polsce – poskreśla Konrad Fijołek. PCLA ma być przystosowane do organizowania zawodów rangi mistrzostw Polski seniorów czy też mistrzostw Europy U23, U20, U18. Stadion będzie wyposażony w 400 metrową bieżnię a także m.in. skocznie do skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz krytą, 150 metrową bieżnię.

Drugą funkcją stadionu będzie piłkarska. Obiekt spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy i rozgrywek klubowych UEFA. Na trybunach znajdzie się blisko 8 tys. zadaszonych miejsc siedzących. Sektor dla kibiców drużyny przyjezdnej ma mieć minimum 5 proc. lecz nie więcej niż 6 proc. pojemności stadionu. Na trybunach będzie wydzielony sektor rodzinny, sektor kibiców drużyny gospodarzy, sektor dla gości VIP oraz min. 50 miejsc dla osób z niepełnosprawnością. Boisko do gry w piłkę nożną będzie z trawy naturalnej, wyposażone w system nawadniania i podgrzewania.

Nowy stadion będzie również przystosowany do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak np. koncerty. Jest to trzecia funkcja, jaką ma pełnić obiekt.

Inwestycję realizuje wybrana w przetargu firma Mirbud. Koszt budowy stadionu i towarzyszącej mu infrastruktury to 194 mln zł.

Ważna informacja - od momentu przekazania stadionu wykonawcy, czyli od 30 grudnia, obiekt przy Wyspiańskiego jest nieczynny dla mieszkańców.

Reklama


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Skrajnej w Rzeszowie znaleziono ciało 59-latka. Zmarł z wychłodzenia

RZESZÓW. To drugi w tym roku przypadek wychłodzenia na Podkarpaciu.

Rzeszów

Dwa Charty czekają na właściciela. Kto rozpoznaje te psy?

Policjanci z Głogowa Małopolskiego proszą o pomoc w ustaleniu właściciela dwóch psów rasy Chart. 

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Po 18 latach, Tadeusz Ferenc zrezygnował z funkcji prezydenta miasta Rzeszowa. Jako swojego potencjalnego następcę zaproponował Marcina Warchoła.

Rzeszów

Pijany 26-latek z Rzeszowa kradzionym autem pojechał do Łańcuta. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 26-letni mieszkaniec Rzeszowa, który wspólnie z kolegą, wybrał się na wycieczkę do Łańcuta kradzionym samochodem, dodatkowo będąc pod wpływem alkoholu, usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą Budimex na realizację Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Wartość inwestycji to blisko 74 mln zł.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim zaczynają montować nowe słupy oświetleniowe

RZESZÓW. Przebudowa Stadionu Miejskiego Stal na ostatniej prostej. Wykonawca rozpoczyna montaż nowego oświetlenia. Wszystkie prace mają zakończyć się do 25 lutego br.

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało zaginionej mieszkanki Rzeszowa

RZESZÓW. Poszukiwania zaginionej 63-letniej mieszkanki Rzeszowa trwały 6 tygodni. W poniedziałek jej ciało znaleziono w Wisłoku na terenie powiatu łańcuckiego. Rodzina potwierdziła tożsamość kobiety.

Rzeszów

Ruszyły konsultacje ws. zmiany granic Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek 8 lutego rozpoczęły się konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa, dotyczące poszerzenia miasta. Konsultacje potrwają do końca lutego.

Reklama