Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Przerwa w działaniu psich parków w Rzeszowie

Dodano: 17.03.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna zostanie wykorzystana na rekultywację terenu.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, przerwa techniczna rozpocznie się 20 marca. Od tego dnia czasowo nieczynne będą obiekty na terenie Parku Kultury i Wypoczynku (bulwary), parku na osiedlu Kmity, parku przy ul. Zbyszewskiego, ul. Brydaka i ul. Kolbego. Jak co roku pracownicy zieleni miejskiej wykorzystają czas na prace rekultywacyjne trawników na terenie psich parków.

Przy okazji planowany jest także przegląd małej infrastruktury na placach. Tam, gdzie będzie to konieczne zostaną wykonane naprawy i kosmetyka m.in. zabawek dla zwierząt.

O tym, jak długo będą wyłączone z użytkowania poszczególne obiekty, ZZM zdecyduje w kolejnych tygodniach. Tam, gdzie trawa urośnie szybciej, parki zostaną oddane do użytku wcześniej.

Poza parkami, które zostaną objęte konserwacją w Rzeszowie funkcjonują jeszcze dwa: w rejonie ulicy Odrzykońskiej oraz przy ulicy Krogulskiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zwłoki mężczyzny w rzece w Rzeszowie. Policja ustala przyczyny śmierci mężczyzny

RZESZÓW. Ciało 38-letniego mieszkańca Rzeszowa znaleziono w rzece przy ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.

Rzeszów

Ruszył przetarg na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Są nowe wizualizacje

RZESZÓW. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Obiekt ma być gotowy w 2025 roku.

Rzeszów

Miasto podsumowuje 2022 rok. Oto najważniejsze małe inwestycje zrealizowane w Rzeszowie

RZESZÓW. To m.in. nowe drogi osiedlowe, więcej zieleni w mieście i lepsza infrastruktura rowerowa.  

Rzeszów

Zablokowany przejazd przy hali Podpromie. Kiedy zostanie przywrócony?

RZESZÓW. We wtorek, 27 grudnia deweloper zagrodził przejazd łączący ul. Lenartowicza z drogą przy hali Podpromie w związku z rozpoczęciem budowy obiektu mieszkalno-usługowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Leszka Czarnego. Samochód potrącił pieszą

RZESZÓW. 42-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

​RZESZÓW. W Sylwestra komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg sobotniego rozkładu jazdy, a w Nowy Rok i w Święto Trzech Króli autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

Jedna osoba ranna w wypadku na ul. Nowosądeckiej

RZESZÓW. Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu volkswagena ze skodą octavią, do którego doszło na ulicy Nowosądeckiej w Rzeszowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Reklama