Rzeszów - Środa, 01.04.2026
Reklama

Przetarg dot. połączenia Al. Kopisto z ul Wierzbową już w lutym?

Dodano: 21.01.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Najprawdopodobniej w lutym miasto ogłosi przetarg na roboty budowlane, polegające na połączeniu ul. Wierzbowej z Al. Kopisto. Póki co trwają rozmowy z projektantem.

Odcinek będzie niejako przedłużeniem ul. Cegielnianej i przebiegać będzie w rejonie pomiędzy rzeką Wisłok i Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym przy ul. Warzywnej.

Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów. Stworzone zostanie również chodnik i ścieżka rowerowa. Wiemy również, że na ul. Wierzbowej zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

„Były protesty mieszkańców, a aktualnie trwają jeszcze ostatnie ustalenia z projektantem” – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. Dodajmy, że protesty mieszkańców były związane z lokalizacją drogi. Chodziło o bliskość jezdni względem zabudowań mieszkalnych.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta inwestycje wyceniono na ponad 9 mln zł, a jej okres realizacji zamyka się w roku 2021: „Przetarg ogłosimy pewnie w lutym” – dodaje Maciej Chłodnicki.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ścieżka pieszo-rowerowa w parku na os. Kmity będzie oświetlona

RZESZÓW. Zanim ratusz przystąpi do stworzenia tzw. „strefy aktywnego wypoczynku” w parku na os. Kmity, zajmie się budową oświetlenia.

Rzeszów

Kolejne kontrole policyjne w autobusach MPK. Ujawniono 20 osób bez maseczek

RZESZÓW. Policjanci ponownie sprawdzali przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów MPK. Skontrolowano niemal 840 pasażerów. 20 osób zostało pouczonych.

Rzeszów

Nowe szczegóły dotyczące wypadku na budowie przy ul. Bałtyckiej

RZESZÓW.  Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie dot. wypadku na terenie budowy, do którego doszło w dniu 3 lipca 2020 r. w Rzeszowie przy ul. Bałtyckiej.

Rzeszów

Będzie kolejny przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Radni podczas wtorkowej sesji przekazali 1,2 mln zł na budowę prawoskrętu przy Filharmonii Podkarpackiej.

Rzeszów

Zmarł prof. Stanisław Kuś, wieloletni rektor Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. W wieku 95 lat odszedł prof. dr. hab. inż. Stanisław Kuś, doktor honoris causa PRz, wieloletni Rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Radni zdecydowali: Będzie "Park Niezapominajki"

RZESZÓW. Teren zielony na osiedlu im. Franciszka Kotuli, w rejonie hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”.  

Rzeszów

Tragedia na Żwirowni. Nie żyje 25-letni mężczyzna

RZESZÓW. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 25-letniego mężczyzny, który wraz z kolegą zaczął się topić podczas kąpieli na Żwirowni. Poszkodowani, to obywatele Indii, studiujący w Rzeszowie.

Rzeszów

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.

Reklama