Rzeszów - Poniedziałek, 06.04.2026
Reklama

Przetarg dot. połączenia Al. Kopisto z ul Wierzbową już w lutym?

Dodano: 21.01.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Najprawdopodobniej w lutym miasto ogłosi przetarg na roboty budowlane, polegające na połączeniu ul. Wierzbowej z Al. Kopisto. Póki co trwają rozmowy z projektantem.

Odcinek będzie niejako przedłużeniem ul. Cegielnianej i przebiegać będzie w rejonie pomiędzy rzeką Wisłok i Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym przy ul. Warzywnej.

Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów. Stworzone zostanie również chodnik i ścieżka rowerowa. Wiemy również, że na ul. Wierzbowej zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

„Były protesty mieszkańców, a aktualnie trwają jeszcze ostatnie ustalenia z projektantem” – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. Dodajmy, że protesty mieszkańców były związane z lokalizacją drogi. Chodziło o bliskość jezdni względem zabudowań mieszkalnych.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta inwestycje wyceniono na ponad 9 mln zł, a jej okres realizacji zamyka się w roku 2021: „Przetarg ogłosimy pewnie w lutym” – dodaje Maciej Chłodnicki.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W marcu zmiany w sieci komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Poznaliśmy propozycje zmian zgłoszone przez Rady Osiedli w sieci komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Od nowego roku akademickiego Politechnika uruchamia siedem kierunków w j. angielskim

RZESZÓW. Od roku akademickiego 2019/2020 studia w języku angielskim będą prowadzone na wszystkich wydziałach Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz podopiecznych TITUM

RZESZÓW. 23 lutego 2019 roku w hotelu Blue Diamond w Nowej Wsi obędzie się Karnawałowy Bal Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży TITUM.

Rzeszów

Alarm bombowy w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Ewakuowano ok. 500 osób

RZESZÓW. Policja rozpoczyna sprawdzanie ok. 300 pomieszczeń.

Rzeszów

Odrzucono pomysł radnych PiS odnośnie rozbudowy sześciu skrzyżowań w Rzeszowie

RZESZÓW. Punkt po głosowaniu został usunięty z planu obrad radnych.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże, w jednej ze szkół średnich, w tworzeniu klas z branży lotniczej

RZESZÓW. Umowę podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Adam Krzysztoń, starosta powiatu łańcuckiego.

Reklama