Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena unieważniony

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Unieważniono przetarg na roboty budowlane polegające na budowie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena. Zgłosił się jeden wykonawca z za wysoką ofertą. Docelowo prace miały potrwać do końca sierpnia.

Obecnie na skrzyżowaniu ww. ulic znajdują się światła kierunkowe. Miejski Zarząd Dróg w ramach przetargu planuje m.in. wykonanie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena oraz:
 
  • przebudowę zatoki autobusowej na ul. Szopena;
  • remont nawierzchni ulicy Słowackiego w niezbędnym zakresie;
  • rozbudowę chodników;
  • przebudowę zjazdu do Filharmonii od strony ul. Słowackiego;
  • wycinkę drzew kolidujących z przedmiotową inwestycją;
  • przebudowę sygnalizacji świetlnej z dostosowaniem do nowej geometrii skrzyżowania;

Przetarg ruszył 26 marca, natomiast otwarcie ofert wykonawców odbyło się 17 kwietnia. Jedynym wykonawcą, zainteresowanym wykonaniem inwestycji, była firma Strabag z ofertą na 2,4 mln zł.
Reklama

Niestety kwotą jaką zaproponowała firma okazała się dwukrotnie wyższa od założeń finansowych miasta, które zostały ustalone na 1,2 mln zł, w związku z czym przetarg unieważniono

„Przetarg zostanie powtórzony w tym samym miesiącu” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Biorąc pod uwagę krótki czas realizacji inwestycji oraz opóźnienia zaistniałe w wyniku ww. działań, pierwotny termin zakończenia inwestycji (30 sierpień) najprawdopodobniej zostanie wydłużony.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kilka przypadków naruszeń ograniczeń przez mieszkańców Rzeszowa i okolic

RZESZÓW. Policyjne patrole na ulicach, komunikaty z radiowozów, a w powietrzu policyjny dron. Tak było w weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

Koronawirus. 4 nowe przypadki zakażenia na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [30.03.2020 r.]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. Łącznie na Podkarpaciu to już 80 osób.

Rzeszów

W Parku Papieskim stanie rzeźba

RZESZÓW. Ruszył przetarg na montaż pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim. Rzeźba ma być gotowa w dwa miesiące.

Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysową” oraz smsów dot. zadłużenia na mikrorachunku podatkowym.

Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowskich sołectw. 

Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują przestrzeń publiczną miasta oraz nadają komunikaty z radiowozów o obowiązujących obostrzeniach. 

Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie nieczynne.

Reklama