Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Przetarg na obwodnice południową ma szansę ruszyć w przyszłym roku

Dodano: 26.11.2019 r.

fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała pozytywną opinię ws. budowy obwodnicy południowej w Rzeszowie. Przetarg może zostać ogłoszony na przełomie maja i czerwca. Miasto potrzebuje jeszcze decyzji środowiskowej, pozwolenia wodnoprawnego od Wód Polskich oraz zezwolenia na realizację inwestycji.

Ratusz systematycznie zbliża się do rozpoczęcia budowy obwodnicy południowej. Wczoraj dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podpisał postanowienie uzgadniające warunki realizacji przedsięwzięcia. Nie mniej jednak pozostało jeszcze kilka decyzji do wydania.

„Teraz wydział ochrony środowiska musi nam wydać decyzje środowiskową. Później musimy napisać do Wód Polskich o pozwolenie wodnoprawne. Jeśli będziemy to wszystko mieć, to na przełomie stycznia i lutego będziemy mogli wystąpić o ZRID” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

W ratuszu słyszymy, że uzyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów do rozpoczęcia prac drogowych, które połączą ul. Podkarpacką z al. Sikorskiego, może potrwać do połowy przyszłego roku: „W granicach maja i czerwca będziemy mogli przystąpić do przetargu” – dodaje rzecznik prezydenta.
Reklama
Zakres planowanej inwestycji obejmuje stworzenie jezdni o długości 5728,50 m, mostu nad zalewem o długości 970 m (skonstruowanego jako dwie niezależne konstrukcje po jednej dla każdego kierunku ruchu o szerokości 2 x 15,44 m), mostu na rzece Strug o długości ok. 130 m, ciągu pieszo-rowerowego dwukierunkowego po obu stronach drogi oraz przejścia dla pieszych.

Na obwodnicy południowej mają znaleźć się zatoki autobusowe oraz połączenia z istniejącym układem komunikacyjnym (drogi zjazdowe i skrzyżowania).Inwestycja wiąże się również z rozbiórką kolidujących obiektów, których ilość wynosi 47, to m.in.  14 budynków mieszkalnych. Szacowany koszt inwestycji to ok. 400 mln zł.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wyróżnienie dla Rzeszowa za rozbudowę ul. Podkarpackiej

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku i Budowa XXI w. za rozbudowę ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta.”

Rzeszów

ZTM Rzeszów: Bilety jednorazowe już dostępne w aplikacji zbiletem.pl

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów wprowadził możliwość zakupu biletów jednorazowych przez aplikację zbiletem.pl.

Rzeszów

Dominika Kulaga z Rzeszowa Mistrzynią Polski w pływaniu

RZESZÓW. Dominika Kulaga, studentka psychologii Collegium Humanum w Rzeszowie, zdobyła złoty i brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła nowy rok akademicki

RZESZÓW. 9 października zainaugurowano 70 jubileuszowy rok akademicki na Politechnice Rzeszowskiej . Uroczystość odbyła się w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Rzeszów

Znamy listę projektów do głosowania w ramach RBO na 2021 rok

RZESZÓW. 93 zadania znalazły się na liście projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.

Rzeszów

3-miesięczny areszt dla nożownika z Nowego Miasta

RZESZÓW. Zarzut usiłowania rozboju usłyszał 24-latek, który grożąc nożem żądał pieniędzy od kilku przypadkowych osób na Nowy Mieście. Mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do...

Rzeszów

Sukces Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Kolegum Nauk Medycznych UR uzyskało certyfikat ośrodka referencyjnego ISPAD dla KNM UR.

Rzeszów

Ciało 57-latka na klatce w bloku przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. W jednym z bloków przy ul. Krakowskiej znaleziono ciało 57-letniego mieszkańca Rzeszowa. Lekarz stwierdził jego zgon. Policjanci zatrzymali 36-letniego syna zmarłego.

Reklama