Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Przy 9 rzeszowskich szkołach powstaną nowe boiska

Dodano: 05.06.2025 r. / Redakcja

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

RZESZÓW. Ponad 1,2 mln zł będzie kosztowała budowa dziewięciu boisk na terenach szkół w Rzeszowie. Będą one gotowe w sierpniu tego roku.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pn. „Rozwój zielonej infrastruktury i odbetonowanie powierzchni uszczelnionych w Rzeszowie”. Zadanie obejmuje rewitalizację boisk szkolnych oraz stworzenie zielonych miejsc sprzyjających uczniom szkół i przedszkoli. Dodatkowo, w ramach inwestycji zamontowane zostaną, m.in. nowe ławki, kosze na śmieci, bramki, piłkochwyty i słupki do siatkówki. Pojawią się również nowe rośliny.

Zadanie już realizuje wybrana w przetargu firma PDD Energy z Rzeszowa. Nowe boiska powstaną na terenach dziewięciu szkół:

Reklama
  • Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Kamińskiego 12,
  • Szkoła Podstawowa nr 22 ul. Ptasia 2,
  • Zespół Szkół Plastycznych, ul. Staszica 16A,
  • Zespół Szkół Gospodarczych, ul. Spytka Ligęzy 12, dz. 1076 obr 207;
  • Zespół Szkół Samochodowych Technikum Samochodowe, ul. Warszawska 26A,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 (Szkoła Podstawowa nr 27 i Przedszkole Publiczne nr 21), ul. Krzyżanowskiego 24,
  • Szkoła Podstawowa Nr 29, ul. Partyzantów 10A
  • Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 5 (Szkoła Podstawowa nr 23 i Przedszkole Publiczne nr 35), ul. Pelczara 3
  • Szkoła Podstawowa Nr 25, ul. Starzyńskiego 17

Boiska będą gotowe w sierpniu tego roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiemy, kto wykona oświetlenie świąteczne Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę świątecznego oświetlenia w Rzeszowie.

Rzeszów

Czołowe zderzenie w gminie Trzebownisko. Nie żyje 51-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w Łące. W zderzeniu nissana z citroenem, poważnie ranna została kierująca nissanem. Niestety kobieta zmarła w szpitalu.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek pod Rzeszowem. Pieszy potrącony przez dwa auta

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj w nocy w Nowym Borku. 40-letni pieszy został potrącony przez dwa samochody. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

15-latek potrącony na przejściu dla pieszych

RZESZÓW. 15-letni chłopak został potrącony na przejściu dla pieszych na ul. Podkarpackiej. Ranny nastolatek trafił do szpitala. Sprawcy potrącenia zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Od 9 listopada zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w rozkładach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Otwarto nowy budynek straży pożarnej w Dworzysku

RZESZÓW. Od 1 listopada 2020 r. rzeszowscy strażacy pełnią służbę na nowej jednostce Nr 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

Student Politechniki Rzeszowskiej nagrodzony za projekt dwumiejscowego samolotu turystycznego

RZESZÓW. Grzegorz Sajdak, student kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajął trzecie miejsce w 19. edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS, w kategorii Professional Level.

Rzeszów

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Reklama