Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

Przy al. Piłsudskiego powstaje nowy mural. Prace są już na ukończeniu

Dodano: 02.04.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Przestrzeń miejską Rzeszowa ozdobi kolejny mural. Tym razem zostanie on stworzony na zlecenie Browaru Manufaktura Rzeszów. Jak informuje nas autor, prace są już na ostatniej prostej.

Nowy mural znajduje się na tzw. dobudówce do Center Parku przy al. Józefa Piłsudskiego i będzie widoczny dla osób podróżujących od strony Sądu Apelacyjnego. Jego autorem został Arkadiusz Andrejkow, dla którego nie jest to pierwsza praca na terenie miasta.

Mural przedstawia trzech starszych panów, którzy w domyśle przesiadują w barze umilając sobie czas przy piwie. Cała koncepcja ma charakter reklamy i została stworzona na zlecenie Browaru Manufaktura Rzeszów.
Reklama
„Na początku przedstawiłem kilka koncepcji, jednak ostateczny kształt muralu zaproponowała Manufaktura. Mural jest już praktycznie skończony, jutro pewnie ściągną rusztowanie” – informuje autor muralu.

Arkadiusz Andrejkow rozpoczął pracę przy al. Piłsudskiego 21 marca. Stworzony przez niego mural ma ok. 11 metrów szerokości i ok. 8 metrów wysokości.

Na zakończenie dodajmy, że w przyszłości Andrejkow zajmie się stworzeniem muralu dla Asseco Resovii Rzeszów oraz dokończy projekt jaki realizuje dla MPWiK.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego

Na terenie powiatu rzeszowskiego powstało 7 punków nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Rzeszów

Nowa odsłona Rzeszowskich Piwnic dopiero w przyszłym roku

RZESZÓW. Kilka miesięcy dłużej będą musieli poczekać mieszkańcy Rzeszowa i turyści, aby zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w nowej, interaktywnej odsłonie. Pandemia opóźniła zakończenie inwestycji.

Rzeszów

Dziś protest taksówkarzy w Rzeszowie. Kilkadziesiąt samochodów przejedzie ulicami miasta

RZESZÓW. Przejazd kolumny taksówek rozpocznie się o godz. 17:00.

Rzeszów

Kierowca audi pędził ul. Krakowską ponad 140 km/h

RZESZÓW. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierowcę audi, który pędził ul. Krakowską z prędkością 142 km/h. 40-latka ukarano mandatem i 10 punktami karnymi. Stracił również prawo jazdy.

Rzeszów

Szpital tymczasowy w Rzeszowie już wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów

RZESZÓW. Placówka powstaje przy szpitalu MSWiA w Rzeszowie i będzie w stanie przyjąć docelowo 160 pacjentów z Covid-19.

Rzeszów

Trwa rozbudowa budynku głównego Uniwersytetu Rzeszowskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W ramach inwestycji powstanie, m.in. nowa kondygnacja i sala senatu. Roboty idą zgodnie z planem.

Rzeszów

Otwarto nowy budynek szpitala przy ul. Szopena

RZESZÓW. W pawilonie mieści się Klinika Hematologii i Klinika Nefrologii ze Stacją Dializ. Wartość inwestycji to 55 mln zł.

Rzeszów

Ministerstwo Sprawiedliwości otrzymało działkę pod Sąd Okręgowy. Miasto przejmie Zamek

RZESZÓW. Podpisano akt notarialny w sprawie przekazania działki pod budowę budynku Sądu Okręgowego. Miasto przejmie w zamian Zamek Lubomirskich na cele kultury.

Reklama