Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Przy Galerii Rzeszów powstanie winda zewnętrzna

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przy Galerii Rzeszów będzie winda zewnętrzna. Radni bez szerszej dyskusji zaakceptowali projekt uchwały.

Radni zaakceptowali projekt uchwały zmieniający plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie Hotelu Rzeszów. Korekta została wprowadzona, aby umożliwić stworzenie windy zewnętrznej, od strony al. Piłsudskiego, którą klienci galerii dostaną się do restauracji oraz na taras.

Podczas debaty nad projektem uchwały, głos w sprawie zabrał radny Grzegorz Koryl, który w swoim wystąpieniu pytał o to, czy planowana budowa wiaduktu bezkolizyjnego w tym rejonie nie będzie kolidować z ww. zmianą.

„Czy kiedy wiadukt zostanie podciągnięty nad rondem, to czy takie windy nie będą blokadą, żeby taka inwestycja powstała” – stwierdził Koryl. Warto w tym miejscu wspomnieć, że pomysł budowy wiaduktu bezkolizyjnego, powstał przy okazji planowania rozbudowy ronda Dmowskiego, które docelowo miałoby być trzypoziomowym skrzyżowaniem.
Reklama
Do dyskusji włączył się również przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Moim zdaniem nie powinniśmy myśleć o budowie takiego wiaduktu, ale o usuwaniu stamtąd ruchu”.

Na wątpliwości radnych odpowiedziała Anna Rainczuk, dyrektor Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa, zapewniając że plan zagospodarowania mówiący o windzie zewnętrznej w żaden sposób nie zakłuci ewentualnej przebudowy.

W zasadzie po tej krótkiej dyskusji radni przystąpili do głosowania i projekt uchwały zaakceptowano.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK jeszcze w tym tygodniu zakończy wymianę najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu sieci na osiedlu Piastów.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w środę około godz. 16:30.

Rzeszów

W czwartek i piątek zamknięta ulica Matysowska w Rzeszowie

​RZESZÓW. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Punkt informacji turystycznej w nowej lokalizacji

RZESZÓW. Funkcjonujący do tej pory przy ul. Grunwaldzkiej 2, od 6 sierpnia mieści się w Rzeszowskich Piwnicach.

Rzeszów

Atak nożownika na ul. Pułaskiego. 64-latek tymczasowo aresztowany

RZESZÓW. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Rzeszów

Rzeszowska Żwirownia znów otwarta. Są wyniki badań wody

RZESZÓW. Okazało się, że w kąpielisku nie ma niebezpiecznych dla zdrowia sinic, a jedynie niegroźne glony.

Rzeszów

Ponad 1200 krzewów i 50 urządzeń zabawowych w parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. Uczniowie SP nr 18 i mieszkańcy os. Kotuli będą mieli nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. W parku w rejonie ul. Bł. Karoliny zostanie nasadzonych m.in. 1250 krzewów, a znajdujący się...

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Krew dla osób potrzebujących będzie można oddać w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r.

Reklama