Rzeszów - Niedziela, 29.06.2025
Reklama

Przy Galerii Rzeszów powstanie winda zewnętrzna

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przy Galerii Rzeszów będzie winda zewnętrzna. Radni bez szerszej dyskusji zaakceptowali projekt uchwały.

Radni zaakceptowali projekt uchwały zmieniający plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie Hotelu Rzeszów. Korekta została wprowadzona, aby umożliwić stworzenie windy zewnętrznej, od strony al. Piłsudskiego, którą klienci galerii dostaną się do restauracji oraz na taras.

Podczas debaty nad projektem uchwały, głos w sprawie zabrał radny Grzegorz Koryl, który w swoim wystąpieniu pytał o to, czy planowana budowa wiaduktu bezkolizyjnego w tym rejonie nie będzie kolidować z ww. zmianą.

„Czy kiedy wiadukt zostanie podciągnięty nad rondem, to czy takie windy nie będą blokadą, żeby taka inwestycja powstała” – stwierdził Koryl. Warto w tym miejscu wspomnieć, że pomysł budowy wiaduktu bezkolizyjnego, powstał przy okazji planowania rozbudowy ronda Dmowskiego, które docelowo miałoby być trzypoziomowym skrzyżowaniem.
Reklama
Do dyskusji włączył się również przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Moim zdaniem nie powinniśmy myśleć o budowie takiego wiaduktu, ale o usuwaniu stamtąd ruchu”.

Na wątpliwości radnych odpowiedziała Anna Rainczuk, dyrektor Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa, zapewniając że plan zagospodarowania mówiący o windzie zewnętrznej w żaden sposób nie zakłuci ewentualnej przebudowy.

W zasadzie po tej krótkiej dyskusji radni przystąpili do głosowania i projekt uchwały zaakceptowano.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Reklama