Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Przy SP nr 1 w centrum Rzeszowa otwarto nowy plac zabaw

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 19 maja odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Rzeszowie, w którym uczestniczył prezydent Konrad Fijołek. Plac będzie służył przedszkolakom, uczniom, a także pozostałym dzieciom z okolicy. Jego modernizacja kosztowała ponad 253 tys. zł.

Inwestycja zrealizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego obejmowała remont podłoża, wymianę nawierzchni, konserwację istniejących zabawek i doposażenie placu w nowe urządzenia.

- Radość dzieci to najlepszy dowód na to, jak bardzo tego typu miejsca są w mieście potrzebne. Cieszę się, że nasi najmłodsi mieszkańcy będą mogli tutaj bezpiecznie odpoczywać i bawić się. Zależy mi na tym, aby takich miejsc w Rzeszowie było jak najwięcej i dlatego w miejsca do rekreacji będziemy w dalszym ciągu inwestować pieniądze – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Z kolei Małgorzata Drozd-Ulijasz, dyrektor SP 1 w Rzeszowie wyraziła nadzieję, że nowy plac zabaw „zapewni dzieciom mnóstwo radości i pozytywnie wpłynie na ich rozwój”.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek chce, aby pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej został przeniesiony na cmentarz żołnierzy Armii Radzieckiej przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Raport Unii Metropolii Polskich. W Rzeszowie mieszka ponad 100 tys. uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Wojna w Ukrainie spowodowała wzrost  populacji mieszkańców Rzeszowa aż o 53 proc. – wynika z raportu opublikowanego przez Unię Metropolii Polskich. 

Rzeszów

Rusza ósmy tydzień świetlicy "Przyjdź i odpocznij"

RZESZÓW. Na gości świetlicy czekają m.in. warsztaty z pracownikami NBP oraz pokazy naukowe i zabawy z lalkami teatralnymi w wykonaniu artystów z Teatru Maska dla najmłodszych.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

RZESZÓW. Mural powstał powstał w Rzeszowskim Domu Kultury - filia Pobitno.

Rzeszów

Jeszcze więcej zieleni w Rzeszowie. Kolejne nasadzenia drzew i krzewów

RZESZÓW. Ponad 220 drzew i ponad 1100  krzewów zostanie posadzonych przy rzeszowskich szkołach, przedszkolach, żłobkach, domach kultury.

Rzeszów

Będzie remont kilku rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Miasto szykuje wymianę nawierzchni na kilku rzeszowskich ulicach, w tym m.in. na ul. Hetmańskiej, Leszka Czarnego i Budziwojskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już ogłoszony. Na ten cel zarezerwowano 1,5...

Rzeszów

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem. Powstała Rada Gospodarcza

RZESZÓW. Główne założenia Rady to wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

Reklama