RZESZÓW. Uczniowie szkoły podstawowej nr 23 przy ul. Pelczara na osiedlu Nowe Miasto będą mieli mini park linowy. Przetarg na realizację inwestycji już trwa.
Istniejący na terenie szkoły stary plac zabaw, zostanie zastąpiony niskim parkiem linowym z wieloma atrakcjami. Będą to głównie stalowe konstrukcje do wspinaczki. Urządzenia będą przeznaczone głównie dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 3 - 14 lat. Zabawa na nich ma rozwijać m.in. równowagę, siłę fizyczną. W mini parku powstanie też bezpieczna nawierzchnia z mat przerostowych (168 m kw.), teren zostanie wyrównany i pojawi się nowy trawnik (295 m kw.). Zamontowane zostaną również ławki i kosz na śmieci.
Przetarg na budowę parku już trwa. Wykonawca będzie miał nieco ponad trzy miesiące od daty podpisania umowy na realizację inwestycji.
Projekt budowy niskiego parku linowego przy Szkole Podstawowej nr 23 znalazł się na liście zadań przyjętych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2022 r. Inwestycja zdobyła 678 głosów.
RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od 1 stycznia br. stało się częścią Rzeszowa.
RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna została pasażerka renault. 50-latniemu kierowcy – mieszkańcowi Rzeszowa - zatrzymano prawo jazdy.
RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w pustostanie przy ul. Chłopickiego w Rzeszowie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz