Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Przy ul. Boya-Żeleńskiego zlikwidowano nielegalną uprawę konopi indyjskich

Dodano: 19.09.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Niemal kilogram marihuany, 11 krzewów konopi oraz ponad 200 gramów mefedronu, znaleźli i zabezpieczyli rzeszowscy policjanci w mieszkaniu, gdzie prowadzona była nielegalna uprawa konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i przestawił im zarzuty. Na jego wniosek sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

Sprawa zaczęła się od informacji, którą uzyskali policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej w Rzeszowie. Wynikało z niej, że w Rzeszowie przy ul. Boya-Żeleńskiego, prowadzona jest nielegalna uprawa konopi indyjskich. Procederem tym miało się trudnić dwóch 34-letnich mieszkańców Rzeszowa, którzy wynajmowali w bloku dwa mieszkania. Mężczyźni mieli również posiadać narkotyki.

W czwartek pod ustalony adres pojechali kryminalni. Na miejscu zauważyli wchodzącego do budynku jednego z podejrzewanych. Policjanci weszli do bloku, jednak mimo wielokrotnego pukania do drzwi wynajmowanego przez niego mieszkania, nikt nie otworzył. Wtedy na klatce schodowej zauważyli drugiego z podejrzanych mężczyznę. Okazało się, że miał on klucze do tego mieszkania i z nim policjanci weszli do środka.

W mieszkaniu funkcjonariusze zastali mężczyznę, a podczas przeszukania znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt foliowych woreczków z zawartością suszu roślinnego i białej substancji. W mieszkaniu były również boxy ze sprzętem, w których uprawiane były krzewy konopi. Policjanci przeszukali również drugie mieszkanie, które w tym samym budynku wynajmował spotkany na klatce mężczyzna. Tam również znaleźli dużą ilość suszu roślinnego.
Reklama
Mężczyźni zostali zatrzymani. Na miejscu z udziałem technika kryminalistyki policjanci wykonali oględziny. Natomiast już w komendzie zważyli i sprawdzili zabezpieczone substancje. Po wstępnych badaniach okazało się, że zabezpieczyli niemal kilogram marihuany i ponad 200 gramów mefedronu, a uprawiane tam rośliny, to krzewy konopi indyjskich.

W związku z tym mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu, a wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. W piątek zebrany w sprawie materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo. Przesłuchał i przedstawił zatrzymanym zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz uprawy konopi innych niż włókniste. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, w piątek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec zatrzymanych 34-latków areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

fot. KMP Rzeszów

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

23-latek groził śmiercią kierującej taxi na aplikację

RZESZÓW. Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie chciał zapłacić za kurs kobiecie kierującej pojazdem na aplikację. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia.

Rzeszów

41-latek spowodował kolizję i odjechał. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Rzeszowa, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 41-latkek spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia.

Rzeszów

10 wypadków, 44 kolizje. Rzeszowscy policjanci podsumowali "majówkę"

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki podsumowali działania „Majowy weekend”. W ciągu sześciu dni trwania akcji, mundurowi odnotowali 10 wypadków i 44 kolizje drogowe. Wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących.

Rzeszów

Podpisano umowę z wykonawcą PCLA. Ma być gotowe jesienią 2026 roku

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę z firmą Mirbud, która wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki za kwotę 194 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w październiku 2026 roku.

Rzeszów

Wielka impreza na rzeszowskim Rynku z okazji "Dnia osób z niepełnosprawnościami"

RZESZÓW. Barwny korowód, występy zespołów, warsztaty, zawody i wiele więcej atrakcji przygotowano z okazji tegorocznych obchodów „Dnia osób z niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie „For You”.

Rzeszów

Komunikacja miejska. Nowe przystanki na żądanie

RZESZÓW. Od 1 maja lista przystanków na żądanie w Rzeszowie zwiększy się o 116 kolejnych (w tym 8 poza miastem). Dla 12 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”.

Rzeszów

Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie odnowiona

RZESZÓW. W budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie odnowione zostały sale lekcyjne, świetlica oraz inne pomieszczenia. Renowacja była możliwa dzięki środkom przekazanym miastu przesz Fundację Leroy Merlin.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu na os. Przybyszówka. Powstaną m.in. zadaszone trybuny

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę boiska piłkarskiego przy ul. Stadionowej w Rzeszowie. Powstaną m.in. dwie zadaszone trybuny. Zadanie będzie realizowane w ramach RBO.

Reklama