Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Przy ul. Cichej powstaje Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego [ZDJĘCIA]

Dodano: 29.01.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego, które stanowi kolejny etap tworzenia uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Wartość inwestycji to ponad 26 mln zł. Jak informuje biuro prasowe UR, prace idą zgodnie z harmonogramem.

Nowy obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie otwartego w 2021 roku Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Cichej. Będzie stanowił kolejny element kompleksu sportowego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Obecnie wykonawca prowadzi intensywne prace fundamentowe. Ich zaawansowanie szacowane jest na 80%. - Dotychczas udało się przeprowadzić niwelację terenu, wykonać palowanie (około 390 pali o długości 5,5 - 7,7 m) oraz przeprowadzić wykopy fundamentowe. Obecnie kontynuowane są prace przy fundamentach (wykonanie stóp fundamentowych, ław fundamentowych, ścian fundamentowych) – przekazał Oskar Kaczorowski z biura prasowego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Powierzchnia Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego wyniesie około 2871 m² netto. Obiekt będzie nowoczesny i w pełni dostosowany do obowiązujących przepisów.
Wewnątrz budynku znajdą się m.in. sale dydaktyczne w tym dwie aule wykładowe, gabinety naukowe, sale sportowe, w pełni wyposażone szatnie oraz magazyny sprzętu sportowego.

Reklama

Na zewnątrz powstaną boiska zewnętrzne (kort tenisowy oraz boisko typu orlik do piłki nożnej).

Inwestycja pozwoli na centralizację Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej, który do tej pory był zlokalizowany w kilku odległych części miasta. PCSA w głównej mierze będzie wykorzystywane przez Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej. Jednak obiekty sportowe będą dostępne dla całej społeczności akademickiej.

Wykonawcą jest firma Baudziedzic. Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec 2026 roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rzece Przyrwa znaleziono zwłoki mężczyzny. To 47-letni mieszkaniec Rzeszowa

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono wczoraj w rzece Przyrwa w rejonie ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka.

Rzeszów

Budowa miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego zakończona [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Od 1 marca 2024 mieszkańcy Rzeszowa i przejezdni będą mogli korzystać z miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Dziś odbyła się prezentacja inwestycji. Zachęcamy do obejrzenia nowych zdjęć, w tym po raz...

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęło się łatanie dziur po zimie

RZESZÓW. W związku ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi, w Rzeszowie rozpoczęła się już naprawa dróg po sezonie zimowym. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. 19 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie w semestrze letnim 2024. Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

"Trzeźwy poranek". Weekendowa akcja policji na terenie Rzeszowa i powiatu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ujawnili 13 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Rekordzista miał ponad 3 promile.

Rzeszów

Protest rolników. Utrudnienia w Rzeszowie i na drogach Podkarpacia

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek, 9 lutego odbędzie się wielki protest rolników w całym kraju organizowany przez NSZZ RI „Solidarność”. W związku z tym w stolicy Podkarpacia jak i na drogach całego...

Rzeszów

Latem znów polecimy z Jasionki prosto do Gdańska

RZESZÓW/JASIONKA. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku Polskie Linie Lotnicze LOT do letniej siatki połączeń dodały bezpośrednie połączenie z Jasionki do Gdańska.

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej drogi na osiedlu Kotuli?

RZESZÓW. Jesienią ma być gotowa droga, która połączy ulice Wołyńską i Słoneczny Stok. Zadanie o wartości ponad 14,5 mln zł realizuje firma Strabag.

Reklama