Rzeszów - Czwartek, 26.03.2026
Reklama

Przy ul. Hoffmanowej powstanie nowy budynek BSH. 100 nowych miejsc pracy

Dodano: 28.09.2023 r.

Wizualizacja centrum R&D BSH / Materiały prasowe
Wizualizacja centrum R&D BSH / Materiały prasowe
RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje warty prawie 24 mln zł nowy budynek spółki BSH, producenta AGD marek Bosch i Siemens. Będzie to siedziba Centrum Badań i Rozwoju małego AGD w Rzeszowie.
 
Nowy obiekt powstanie przy ul. Hoffmanowej na terenie należącym do BSH. W budynku o powierzchni ponad 2 tys. m2 będzie pracowało około 100 osób. Firma rozpoczęła już przygotowanie placu budowy.
 
Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Znajdą się w nim pomieszczenia do testów i pomiarów, prototypownia, a także przestrzeń biurowa, sale konferencyjne i pokoje spotkań. W części do testów firma odwzoruje m.in. rzeczywiste warunki domowe.
 
- Będziemy tu rozwijali najnowocześniejsze technologie i urządzenia małego AGD – mówi Richard Dalacker, dyrektor Oddziału BSH w Rzeszowie.
 
Z kolei Andrzej Gdula, dyrektor ds. business administration w BSH w Rzeszowie podkreśla, że nowy budynek będzie przyjazny dla pracowników.
 
Reklama
„Nowa siedziba R&D będzie pełna zieleni i dziennego światła. Nowoczesne przestrzenie wspólne będą zachęcały do spotkań i twórczej pracy. Pracownicy będą też mieli do dyspozycji m.in. otwarty taras.” – powiedział Andrzej Gdula.
 
Całkowita wartość projektu to prawie 24 mln zł. WYkonawcą części budowlanej będzie firma Strabag. Przenosiny R&D do nowego budynku są zaplanowane na 2025 r.
 
BSH produkuje na Podkarpaciu kapsułkowe ekspresy do kawy, maszynki do mielenia i odkurzacze. Ten sprzęt gospodarstwa domowego marek Bosch i Siemens trafia do klientów głównie z Europy Zachodniej, ale także z innych regionów świata oraz z Polski. W rzeszowskim Centrum Badań i Rozwoju BSH są opracowywane i testowane nowoczesne modele urządzeń wprowadzane następie do produkcji. Firma poszukuje właśnie inżynierów i stażystów.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza rowerowa inwestycja na osiedlu Zalesie. Podpisano umowę

RZESZÓW. Firma Strabag rozbuduje ul. Robotniczą. We wtorek podpisano umowę z wykonawcą. W ramach zadania powstanie m.in. prawie kilometrowa ścieżka rowerowa.

Rzeszów

Rośnie gigant mieszkaniowo-usługowy przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstaje nowoczesny wieżowiec mieszkaniowo-biurowy „Lwowska 33”. Inwestycja realizowana jest tuż przy rondzie Pobitno i będzie stanowić jedną z architektonicznych dominant tej części miasta. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z placu...

Rzeszów

Pierwsze statystyki dotyczące ruchu po otwarciu Wisłokostrady. Co się zmieniło?

RZESZÓW. O 14 proc. mniejszy ruch na moście Lwowskim, o 5 proc. na al. Piłsudskiego i ul. Asnyka, 31 proc mniej samochodów na ul. Marszałkowskiej – tak zmieniło się natężenie ruchu w...

Rzeszów

Policyjne kontrole taksówek na aplikację w Rzeszowie. Sprawdzono ponad 50 pojazdów

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z przedstawicielami innych służ ponownie przeprowadzili kontrole kierowców wykonujących przewozy osób "na aplikację" w stolicy Podkarpacia. Podczas działań sprawdzono 53 pojazdy, ujawniając 3 wykroczenia.

Rzeszów

Podkarpacki Bazarek. W Rzeszowie powstał punkt z lokalnymi produktami prosto od wytwórców

RZESZÓW. Sery, miody, pieczywo, naturalne kosmetyki – m.in. takie produkty prosto od producentów można kupić w Podkarpackim Bazarku przy spółdzielni Zodiak w Rzeszowie.

Rzeszów

Trzy wypadki i prawie 30 kolizji - bilans weekendu na rzeszowskich drogach

RZESZÓW. W miniony weekend na ulicach Rzeszowa doszło do 3 wypadków, w których obrażenia odniosły 3 osoby. We wszystkich przypadkach poszkodowani to niechronieni uczestnicy ruchu. Policjanci interweniowali również przy 28 kolizjach.

Rzeszów

Dodatkowy dzień na wywóz odpadów na rzeszowskie PSZOKi

RZESZÓW. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów w Rzeszowie wcześniej niż zwykle weszły w wiosenny tryb pracy. Już od 20 marca czynne są także w piątki.

Rzeszów

Sprzedawali podrobioną odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Są już w rękach policji

RZESZÓW. Podrobione koszulki, spodnie, bielizna znanych marek, m.in. takie produkty ujawnili rzeszowscy policjanci na miejskim targowisku w Rzeszowie. W sprawie zatrzymano dwóch obywateli Bułgarii.

Reklama