Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie powstaje nowy chodnik

Dodano: 18.08.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ulica Iwonicka to kolejne miejsce na mapie Rzeszowa, w którym powstaje właśnie nowy chodnik. Inwestycja realizowana jest w ramach tzw. „kontraktu osiedlowego”, który prezydent Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla.

Od strony bloków spółdzielni mieszkaniowej Projektant, wzdłuż ulicy Iwonickiej prowadzi ciąg pieszo-rowerowy. Po drugiej stronie ulicy szybko powstają jednak kolejne inwestycje mieszkaniowe, a na wysokości ulicy Solińskiej miasto wybudowało żłobek i przedszkole. Nowy chodnik pozwoli do nich bezpiecznie dotrzeć rodzicom i ich pociechom.

- Skorzystają także mieszkańcy nowych budynków, które są tutaj wciąż budowane. Chodnik będzie miał około 200 metrów długości. Zaczyna się na wysokości przystanku autobusowego przy ulicy Korczyńskiej i prowadzi w rejon ulicy Solińskiej – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.
Reklama
Inwestycja przy ul. Iwonickiej składa się z dwóch etapów. Poza wspomnianym, nowym chodnikiem to także modernizacja drugiego odcinka, prowadzącego do przedszkola od ulicy Pańskiej. Całość będzie kosztować 262 tysiące złotych. Tegorocznych inwestycji w infrastrukturę pieszą w Rzeszowie jest więcej. To jeszcze m.in. chodniki przy ul. Wieniawskiego (od Św. Rocha do Sulikowskiego), Langiewicza (od przychodni MRUK MED do ul. Miedzianej), Karpińskiego oraz łącznik ulic Architektów i Boya Żeleńskiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

RZESZÓW. Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

Rzeszów

Rusza sprzedaż bezpłatnych biletów MPK dla uczniów

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia br. rozpoczyna się zapisywanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów na kolejny rok szkolny.

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w Plazie

RZESZÓW. Krew będzie można oddać w najbliższą sobotę 5 sierpnia 2023 r. w specjalnym Krwiobusie RCKiK ustawionym przed wejściem do Plazy.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury poszukuje instruktorów zajęć

RZESZÓW. Placówka poszukuje ludzi z pasją i pozytywną energią, lubiących pracę z dziećmi i młodzieżą czy też dorosłymi i seniorami.

Rzeszów

Impreza naukowo-motoryzacyjna w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce zmieni się w arenę wielbicieli motoryzacji i paliw przyszłości.

Rzeszów

Budowa nowego odcinka ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Nowa droga będzie miała prawie 700 metrów długości i 7 metrów szerokości. Przy drodze powstaną chodniki oraz ścieżka rowerowa. Częścią tego zadania będzie także budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa budowa centrum dla osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Trwa budowa nowoczesnego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Rzeszowie. Prace mają zakończyć się jesienią tego roku. Nowa placówka rozpocznie działalności 1 stycznia 2024 r.

Reklama