Rzeszów - Wtorek, 17.02.2026
Reklama

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

Dodano: 24.03.2023 r.

fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie
RZESZÓW. Przy ul. Kochanowskiego na osiedlu 1000-lecia powstały nowe miejsca kiss&ride. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Nowe miejsca kiss&ride powstały w związku z budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Wielu podróżnych do dworca kolejowego dochodzi przejściem podziemnym od strony ul. Kochanowskiego. Dlatego też Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wyznaczył dwa miejsca ułatwiające krótki postój w niedużej odległości od wejścia do przejścia. Korzystający z nich kierowcy będą mogli zatrzymać się na trzy minuty, by wysadzić pasażerów lub też ich zabrać.

Już wkrótce podobne miejsca powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej 17. Będą służyły rodzicom dowożącym i odbierającym dzieci ze szkoły.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

JelczTour

Ostatnie wakacyjne przejazdy zabytkowym Jelczem po Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend odbędą się ostatnie wakacyjne przejazdy czerwonym Jelczem po ulicach Rzeszowa w ramach akcji pod hasłem #JelczTOUR.

Rzeszów

Przejazd pod torami na ul. Miłocińskiej już otwarty

RZESZÓW. Zakończył się remont wiaduktu kolejowego, pod którym biegnie droga łącząca ulice Miłocińską i Warszawską.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Małopolskim

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 32-letni kierowca bmw zginął w wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Bursztynowej w Głogowie Małopolskim. 24-letni pasażer pojazdu trafił do szpitala.

Rzeszów

We wrześniu rozpoczną się prace przy odmulaniu Wisłoka

RZESZÓW. Trwają prace związane z przygotowaniem placu budowy pod kolejny etap odmulania Wisłoka.

Rzeszów

Nowa nazwa ulicy na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni podjęli uchwałę dotyczącą nadania imienia ks. Stanisława Sznajdera jednej z ulic na rzeszowskim osiedlu Przybyszówka. Droga przebiega od ul. Krakowskiej w kierunku południowym.

Rzeszów

Modernizacja boiska piłkarskiego na osiedlu Biała

RZESZÓW. Blisko 395 tys. zł przeznaczone zostanie na I etap modernizacji boiska do piłki nożnej na rzeszowskim osiedlu Biała. Zadanie będzie realizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 r.

Rzeszów

Kolizja na ul. Okulickiego. Sprawczyni miała prawie 3 promile

RZESZÓW. Blisko 3 promile alkoholu miała w organizmie 56-letnia mieszkanka Rzeszowa, która jadąc mini cooperem spowodowała kolizję na ul. Okulickiego. Kobieta straciła prawo jazdy. Dodatkowo grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności...

Budowa przedłużenia al. Krzyżanowskiego

Na ponad rok zamkną fragment ul. Powstańców Listopadowych

RZESZÓW. Rozpoczyna się druga cześć budowy drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. W związku z tym, Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie musi zamknąć dla ruchu fragment ul. Powstańców Listopadowych.

Reklama