Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

Przy ul. Lubelskiej znikła część ścieżki rowerowej. Czy doszło do samowoli budowlanej?

Dodano:

fot. rowery.rzeszow.pl
fot. rowery.rzeszow.pl
RZESZÓW. Zlikwidowano kawałek ścieżki rowerowej na ul. Lubelskiej na rzecz parkingu przy nowym budynku Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl skierowało w tej sprawie pismo do Miejskiego Zarządu Dróg z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

Ciekawa sytuacja czeka rowerzystów poruszających się od ronda Jana Pawła II wzdłuż ul Lubelskiej. Po kilkunastu metrach znika ścieżka rowerowa, pojawia się parking nowego budynku Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.

Samowola budowlana?

„Po obydwu stronach ul. Lubelskiej są jednokierunkowe drogi dla rowerów. Dla nas jest to niezasadne, żeby likwidować ścieżkę rowerową pod budowę parkingu. Nie wiemy czy to jest jakieś nieporozumienie” – wyjaśnia Daniel Kunysz, radny miasta Rzeszowa oraz prezes stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.

Jeżeli rowerzyści chcą postępować zgodnie z prawem, muszą przez ten fragment przeprowadzić rower i następnie po minięciu parkingu kontynuować jazdę.

„Powinniśmy stawiać na drogi rowerowe jako alternatywny transport. Na razie wysłaliśmy pismo do Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie z prośbą o wyjaśnienie” – dodaje radny.

Zgodnie z danymi dostępnymi na Geoportalu Miasta Rzeszowa wynika, że budowa parkingu mogła być tzw. samowolą budowlaną, jednak póki MZD nie ustosunkuje się do pisma stowarzyszenia, nie można niczego jednoznacznie potwierdzić.
Reklama
Nowy budynek

W nowym budynku znajdzie się Podkarpackie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych, Podkarpackie Biuro Planowania Przestrzennego oraz Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, którego aktualnie pracownicy swoje obowiązki wykonują w wynajmowanym lokalu przy ul. Targowej 1.

Łącznie przy ul. Lubelskiej będzie pracowało prawie 300 osób. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego aktualnie pracuje ok. 1100 osób. Z informacji podanych przez biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w związku z powstaniem nowego budynku nie planuje się zwiększenia zatrudnienia.

Pierwsi pracownicy powinni rozpocząć pracę w nowym budynku w I kwartale 2019 r. 26 mln zł jakie pochłonie inwestycja pochodzi wyłącznie z budżetu Województwa Podkarpackiego. Ponadto do nowego obiektu zostaną alokowane niżej wymienione departamenty/biuro Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, które aktualnie zlokalizowane są w budynku przy ulicy Lisa Kuli 13:
 
  • Dep. Edukacji, Nauki i Sportu.
  • Dep. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego.
  • Dep. Społeczeństwa Informacyjnego.
  • Biuro Nadzoru Właścicielskiego i Analiz Ekonomicznych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe - Babica. Wiadukty przeszły prób obciążeniowe

Cztery 34-tonowe pojazdy ciężarowe wjechały na wiadukty w Mogielnicy i Lutoryżu, na powstającym odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica. To element testów próbnych obciążenia statycznego i dynamicznego obiektów.

Rzeszów

Modern Home. Targi nowoczesnego budownictwa w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 70 firm zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Nowoczesnego Budownictwa, które odbędą się w ten weekend w hali Podpromie. W programie wydarzenia przewidziano również prelekcje dotyczące procesu budowy domu.

Rzeszów

Remont na rzeszowskim Rynku. Część ogródków rozpocznie sezon nieco później

RZESZÓW. Ze względu na konieczność remontu instalacji pod płytą rzeszowskiego Rynku, jego fragment w północnej części został ogrodzony. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie kwietnia. W związku z tym, część ogródków...

Reklama