Rzeszów - Niedziela, 16.08.2026
Reklama

Przy ul. Skrajnej powstaje nowych chodnik

Dodano: 14.08.2026 r. / Redakcja

Przy ul. Skrajnej powstaje nowych chodnik, fot. UM Rzeszowa
Przy ul. Skrajnej powstaje nowych chodnik, fot. UM Rzeszowa

RZESZÓW. Na ul. Skrajnej na rzeszowskim osiedlu Staromieście trwa budowa chodnika, o który zabiegali mieszkańcy. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo pieszych oraz uporządkować infrastrukturę w tej części miasta.

Prace rozpoczęły się w lipcu. W pierwszym etapie wykonawca przygotował teren, m.in. frezując fragmenty starej nawierzchni jezdni i demontując ogrodzenie przy boiskach sportowych.

Do tej pory wykonano główny ciąg kanalizacji deszczowej wraz ze studniami rewizyjnymi, przebudowano napowietrzne sieci energetyczne oraz postawiono nowe ogrodzenie boisk. Kolejnym etapem będą roboty ziemne pod chodnik, miejsca parkingowe i jezdnię.

W ramach inwestycji powstanie 322-metrowy chodnik po lewej stronie ul. Skrajnej, na odcinku od ul. Borowej do ul. Krogulskiego. Zakres prac obejmuje również budowę parkingu, nowego oświetlenia ulicznego oraz przebudowę i rozbudowę infrastruktury technicznej.

Zakończenie inwestycji planowane jest na przyszły rok. Wartość zadania wynosi 833 893,35 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rektor UR odwołuje wydarzenia oraz zaleca kwarantannę domową

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek wydał kolejne oświadczenie w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dotyczącą koronawirusa.

Rzeszów

Związek Gmin PKS ma nowoczesne zaplecze techniczne

Przy bazie PKS w Rzeszowie wybudowano halę zaplecza technicznego wraz z częścią biurowo - socjalną, o powierzchni ponad 1000 m.

Rzeszów

Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

​Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej zostało odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Organizatorzy wydali oświadczenie.

Rzeszów

Policjantka z Rzeszowa pomogła potrąconemu 12-latkowi

RZESZÓW. Będąca przed służbą policjantka z rzeszowskiej komendy udzieliła pomocy 12-letniemu chłopcu, który został potrącony przez samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Rzeszów

Butelkomaty zbyt kosztowne dla miasta

RZESZÓW. Powraca sprawa montażu w mieście automatów na zużyte butelki plastikowe. Tym razem głos w tej sprawie zabrała radna Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeszów

Zakończono przebudowę letniego pałacu Lubomirskich

RZESZÓW. Trwające od ponad 5 lat prace konserwatorskie zostały zakończone. Letni pałac Lubomirskich przy al. Pod Kasztanami został ostatecznie odrestaurowany.

Rzeszów

Zmarła kobieta potrącona wczoraj na ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Nie udało się uratować życia kobiety potrąconej wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Lubelskiej. Pomimo podjętych działań przez lekarzy, kobieta zmarła dziś w nocy w szpitalu.

Rzeszów

Policyjny Black Hawk nad Rzeszowem

RZESZÓW. W ostatnich dniach, zainteresowanie części mieszkańców wzbudził niecodzienny widok na rzeszowskim niebie.

Reklama